Galerija
normal_003 exclusive_036 alexshoot ba03 <<enter caption here>> on November 6, 2009 in Hollywood, California. 1 kris_tay_berlin_3 kelan8 swanhouse1
Meklēšana
Aptauja

Kuras Krēslas filmas mūzikas izlase Tev patīk vislabāk?

Rezultāti

Loading ... Loading ...
Aptauja

Kura no Krēslas sāgas filmām Tev patīk vislabāk?

Rezultāti

Loading ... Loading ...
Aptauja

Cik ilgi Tu jau fano par Krēslas Sāgu?

Rezultāti

Loading ... Loading ...

Krēsla ir gāzta no troņa

Krēslas Sāgas grāmatas vairs nav atrodamas ASV bestselleru pirmajā 50niekā… Rītausma ierindojusies 54. vietā, Krēsla 172, Jauns Mēness ir 238., un Aptumsums 198. vietā. It kā vajadzētu skumt, ka mūsu grāmatu karaliene ir spiesta atkāpties un atdot savas privilēģijas, bet no otras puses – Krēslas grāmatas ASV topa augšgalā ir pabijušas 170 nedēļas kopš 2007. gada 12. jūlija!!! Diez vai ir bijis īpaši daudz grāmatu, kurām izdevies kas līdzīgs :) Stefanijas Meieres publicisti gan ir pārliecināti, ka Krēsla piedzīvos jaunu pārdošanas bumu, kad iznāks abas Rītausmas filmas.

Bet interesanti ir kas cits – divas grāmatas, kas iekļuvušas šī topa pirmajā trijniekā. 1. vietā ir Stīga Lārsona triloģijas pirmā grāmata ”Meitene ar pūķa tetovējumu”, un 3. vietā šīs pašas triloģijas otrā grāmata “Meitene, kas spēlējās ar uguni”. Tā kā esmu pilnīgi šo grāmatu apburta, nevarēju atturēties, lai nepapriecātos, ka pat milzīgā, merkantilā un paviršā ASV sabiedrība spēj tik ļoti iemīlēt šo  diezgan augstas raudzes literatūru. Top arī abu pirmo grāmatu Holivudas versija filmu veidā! (Skandināvi jau savas filmas izlaiduši. Es noskatījos un nopūtos vēl rūgtāk nekā par Krēslas ekranizējumiem…)

Latviski grāmatas pieejamas un izskatās šādi un šādi. Lakam vērts piezīmēt, ka tā ir pieaugušo literatūra… Tas ir aizraujošs politiski sociāls detektīvromāns, ar bagātīgu un nopietnu faktu kravu, kuram saldā mīlestība ir tikai blakus stāvējusi – īsta rupjmaize pēc Krēslas putukrējuma :) Ja godīgi, es tās saucu par Salanderes grāmatām, jo Līsbeta Salandere ir kolorītā, neparastā, dīvainā, mīklainā, bet tik trauslā un smagi dzīves sistā galvenā varone, kuru esmu burtiski iemīlējusi.

Paldies Daemons Books!

0 komentāru

 • Heera teica:

  Nu esmu ieintriģēta! Visu laiku kādā galvas nostūrī esmu prātojusi – ir vērts pirkt šīs grāmatas vai nav!?

 • Pollija teica:

  Heera, noteikti, ka ir! Tur nav vārdam vietas – pērc tik nost, teikšu to, ko parasti saka – nenožēlosi :D
  Tiešām, izlasīju viņas kā apburta, nespēju noticēt, ka tik interesanti ir lasīt, ko tādu!
  Ar nepacietību gaidu trešo daļu latviski!

 • Aliala teica:

  Niive, es Tevi saprotu, mani arī apbūra Lārsona grāmatas, ta kā nevaru sagaidīt trešās grāmtas iznākšanu latviski, esmu sākusi lasīt trešo grāmatu krieviski, esmu ieintriģēta kas notiks ar Līsbeti. Noskatījos arī pirmās divas filmas, trešajai turos pretī kamēr neizlasīšu gāmatu.
  Heera, ir vērts lasīt, lai gan grāmatas ir samērā biezas, ļoti viegli un ātri lasās, vajag tikai ielasīties un tad notikumi tevi ierauj, ka nevari atrauties, tā vismaz bija ar mani.
  Niive, gaidīsim Holivudas versiju filmām, kādreiz tak klīdas baumas, ka Kristena varētu būt viena no kandidātēm uz Līsbetes lomu.

  • niive teica:

   Jā, Aliala, es arī gaidu tās filmas. Līsbeti tēlos aktrise ar dīvainu vārdu Rūnija Māra, bet Blumkvistu spēlēs Daniels Kreigs (Džeimss Bonds), kas man šķeit ļoti atbilstošs manai Kallles Blumkvista versijai :) Man gan ļoti nepatika skandināvu versijas, kā var tik garlaicīgi uzņemt aizraujošu detektīvu! Bet Līsbeti tēlojošā aktrise bija vizuāli perfekta, kas ir ļoti svarīgi, ņemot vērā, cik šī meitene ir savāda un atšķirīga.
   Un, jā, Hēra, pērc un lasi nost! Nenožēlosi :)

 • ZT teica:

  Niive, kad atnesīsi grāmatu?

  • niive teica:

   ZT, kā sarunāsim, kā sarunāsim… Man ir uznācis kaut kas, ko sauc par “negribu bāzt degunu laukā” :) Vai Tev būtu pārāk grūti atnākt pēc tās pie manis?

 • Aliala teica:

  Manās acīs Zviedru filmās aktrise, kas atveidoja Līsbeti bija tieši tāda kādu es viņu biju iedomājusies. Par to, ka filmas ir mazliet garlaicīgs piekrītu, jo vini ir mēģinājuši attēlot visus notikumus, kas bija grāmatās, tāds kā atstāsts. Holivudas variantam vajadzētu būt labākam.

 • Aliala teica:

  ZT, lasīsi tagad kamēr gaidi Mastera turpinājumu?

 • ZT teica:

  Baidos, Aliala, ka pēc MFOTU man viss cits būs par pliekanu!
  Šodien, starp citu, iznāca jauna nodaļa.

 • Sandra teica:

  Izskatās, ka vairs ilgi nav jāgaida Lārsona 3. grāmata :-) , jo Zvaigzne ABC tā jau ir sadaļā drīzumā! Lūk: http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/katalogs/product.php?prod_id=5982&cat_id=D&sub_cat_id=TULK&third_cat_id=

 • Sandra teica:

  Jā, un starp citu novembrī- decembrī gaidāma latviski “Brī Taneres īsā otrā dzīve “- http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/katalogs/product.php?prod_id=57873&cat_id=D&sub_cat_id=TULK&third_cat_id=

 • Aliala teica:

  Paldies, Sandra par patīkamo vēsti. Par Brī jau sen klīst baumas, ka gada beigās būs.
  Žēl, ka viņi lapā nenorāda cik drīz, parasti tai sadaļā viņu grāmatas tur samēra ilgi.

 • Pollija teica:

  Sandra, tu man uzlaboji garastāvokli, Paldies tev, par labajām ziņām!

 • Ilze teica:

  Atvainojiet, pirmo grāmatu līdz galam izmocīju tikai tamdēļ, ka negribēju padoties, bet finālā – bez jebkādas vēlmes lasīt otro grāmatu. Pēc jūsu jūsmas, iespējams, paņemšu izlasīt…

 • Aliala teica:

  Ilze, tas laikam ir individuāli, man viena draudzene arī knapi izmocīja pirmo grāmatu un otru nemaz negrib redzēt.

 • Ilze teica:

  Protams, Krēslas fenomens jau arī tikai no ārpuses izskatās visiem kopīgs, patiesībā tas ir katram individuāli. Tāpat kā Bada spēles un turpinājums – pēc pirmās grāmatas man galīgi neinteresēja, vai viņš viņu mīl patiešām vai tikai izliekas. Ja labi izliekas – kāpēc ne? :D

 • Aliala teica:

  Kad šeit aizsākās diskusija par Millennium, es iedomājos uzreiz arī par Bada spēļu triloģiju, esmu lasījusi abas grāmatas līdz trešajai nav nonācis ceļš. Man ir interesanti ar ko beigsies stāsts.

 • Sandra teica:

  Lūdzu, lūdzu meitenes! Prieks, ka jums prieks! ;-)

 • Heera teica:

  Vai Bada Spēlēm trešā daļa jau ir iznākusi? :)

 • Kika teica:

  Heera trešā daļa Bada spēlēm šogad iznāca angliski, tagad tikai jāgaida kamēr iztulkos latviski. ;)

 • Aliala teica:

  Amerikā Bada spēļu trešā grāmata dienasgaismu ieraudzīja 24. augustā. Domāju, ka LV diezin vai sagaidīsim tulkojumu.

 • Aliala teica:

  Domāju, ka šogad latviski diezin vai būs, būs jāgaida līdz nākamajam gadam

 • Marii teica:

  Aliala , es par Bada Spēļu triloģiju trešo grāmatu jautāju zvaigznesABC mājaslapā un tur man atbildēja , ka līdz šī gada beigām noteikti būšot ;) Varbūt kkas ir mainījies !

  Par to Millennium .. domāju – pirkt vai nē !? Anotācija mani , atklāti sakot , neieinteresēja un negribās naudu vējā izmest .. Pat nezinu , ko darīt ..

  Un par gāšanu no troņa – tas jau bija gaidāms .. Un neskatoties un ilgo topā būšanu mūsu grāmatiņas joprojām turās diezgan normālās vietās (skatoties pēc izdošanas gadiem;))

  Es šeit kkā pēdējā laikā bieži nerakstu .. tikai ieeju un apskatos karstākās ziņas ! Kkā nesanāk laiks un gribēšana :)

 • Aliala teica:

  paldies, Marii par patīkamo vēsti.

 • ... teica:

  Jus te visas baigi preicajaties par jauno gramtu. Bet man gan ir skumji ka visi sāk aizmirst kreslas garamatas . :(

 • kamene teica:

  Es tomēr “pavilkšu atpakaļ” pie ar KRĒSLU saistītām lietām.Saprotu, ka skan mazliet utopiski, bet varbūt kādam ir informācija par PUSNAKTS SAULI? Vai ir jel kāda cerība, ka šī grāmata ieraudzīs dienas gaismu (šķiet, uzrakstīts esot vairāk par netā atrodamajām 12 nodaļām…)???

 • Santa teica:

  Kamene – labs jautājums :)
  Bet es par to galīgi neko nezinu! :(
  Izlasīju visas nodaļas, kurs bija publicētas gan angļu, gan latviešu un tā gribās tālāk – bet nav ko lasīt :(
  Vajag sākt vākt parakstus un sūtīt Stefānijai, lai turpina un publicē :)

 • ZT teica:

  Baidos, ka “Pusnakts saule” mums tik drīz viss neuzspīdēs, tādēļ nekas cits neatliek, kā lāpīties ar vairāk vai mazāk talantīgi uzrakstītiem FanFic.

 • Ieva teica:

  Mana versija par “Pusnakts sauli” – kad beigsies filmas “Rītausma” 2.daļas gājiens pa kino un būs noplacis viss šurumburums ap to, tad iznāks “Pusnakts saule”, lai no jauna saceltu kaislības ap mūsu mīļajiem varoņiem, tādejādi paildzinot krēslas dzīvi mūsu ikdienā :)

 • Aliala teica:

  Es domāju, ka Pusnakts saule iznāks, bet ne tagad kādā tālākā vai tuvākā nākotnē gan. Varbūt tad kad sāk izlaist “rimeikus” Krēslai, jo tā grāmatas notikumi attiecas uz pirmo filmu.

 • Anete teica:

  Runājot par Rītausma
  Es laikam esmu mazliet atpalikusi,bet filmas būs divas? Tādā gadījumā vai grāmatas ir divas? Man ir rītausma ir biezajos vākos,bet tur ir sadalīts-1.grāmata 2.grāmata,katrā gadījumā Tu noteikti to zini,bet tas nozīmē,ka tur ir iekļautas abas daļas filmai?

 • Ieva teica:

  Anete – grāmata kā tāda ir viena, kurā ir 2 daļas. Holivudas dūži izlēma, ka Rītausmas stāstu nevar ietilpināt vienā 2 stundu garā filmā, tāpēc izlēma šo 4.grāmatu filmēt 2 daļās. Droši vien pirmajā būs kāzas, medusmēnesis, iespējams grūtniecības šausmas un 2.daļā Bellas pārvērtības un gatavošanās cīņai ar Voltūriem.

 • Aliala teica:

  Info no Zvaigznes ABC twittera konta:
  “Lārsona darbu “Meitene, kas izpostīja sirseņu pūzni” plānojam izdot novembra vidū, bet Kolinsas romānu “Zobgaļsīlis” decembra beigās”

 • Heera teica:

  Tik ilgi jāgaida!!! Vē…

 • Anete teica:

  Paldies Ieva.:)

 • intrigante teica:

  Biju ssoka, kad izlasiju sso, bet tomer tik ilgi cik kreesla bija troni, bija, ko verc.
  Man vairs nav, ko teikt…

 • Marii teica:

  Ūn sīkāku informāciju par Bada spēļu triloģijas trešo grāmatu “Zobgaļsīlis” – http://www.zvaigzne.lv/lv/apgads-zvaigzne-abc/aktualitates/article.php?id=47057
  Protams , nekāda tiešā datuma nav , bet kau tā …

Komentēt

(Spamcheck Enabled)