Galerija
eslija01 tsbd2008891r hollywood_film_festival_073_0 scan63 dakota-fanning-121510-2 robertpattinsontcahq izlaid_02 ddfs tumblr_mbtee0dvd51qlrqlwo2_1280
Meklēšana
Aptauja

Kuras Krēslas filmas mūzikas izlase Tev patīk vislabāk?

Rezultāti

Loading ... Loading ...
Aptauja

Kura no Krēslas sāgas filmām Tev patīk vislabāk?

Rezultāti

Loading ... Loading ...
Aptauja

Cik ilgi Tu jau fano par Krēslas Sāgu?

Rezultāti

Loading ... Loading ...

Tērpi Krēslas filmās

Visu Krēslas filmu tērpu māksliniece Triša Monahana stāsta par tērpu atlasi filmai Aptumsums.

Ģērbies kā tava iemīļotā Krēslas zvaigzne!

Ešlija Mateo

 Ņemot vērā, ka Krēsla ir līdzējusi rasties tik daudzām jaunām, modernām lietām, nav brīnums, ka franšīze arī vērīgi seko modei. Mēs sarunājamies ar tērpu mākslinieci Tišu Monahanu par Bellas tipisko apģērba gabalu, par to, kā Edvards iemaina uzvalkus pret ko citu, un kas jānēsā vampīram, lai visi saprastu, kas viņam padomā.  

 Ešlija: Kā Bellas izskats filmā Aptumsums atšķiras no izskata filmā Jauns Mēness?

Tiša Monahana: Ziniet, tas ir smieklīgi, jo abas filmas iznāk ar gada starpību, bet procesos, kas norisinās uz ekrāna, ir pagājusi vien nedēļa. Bella [Kristena Stjuarte] ir mazliet nostabilizējusies sabiedrībā un attiecībās ar Edvardu. Tāpēc iesākumā man šķita svarīgi parādīt viņas saistību ar Kalenu krāsām, ar vēso krāsu paleti, un novērsties no siltajiem zemes toņiem, kas dominēja Jaunā Mēnesī.

Filmā ir diezgan daudz romantisku ainu, tāpēc es vēlējos atklāt Bellas maigo pusi, tomēr nekļūstot pārāk meitenīga vai sievišķīga, jo tas nepavisam neatbilst viņas būtībai. Viņa ir ļoti praktiska persona, tāpēc es mēģināju padarīt viņu maigāku ar krāsu palīdzību. Mēs iesākām ar viņai raksturīgo rūtaino kreklu, bet sievišķīgākās, ceriņu krāsās, kas izskatās ļoti labi ziedu pļavā. Mēs centāmies saglabāt viņas rakstura viengabalainību, tikai mazliet mīkstinot skarbumu.

 Un kā ir ar puišu valkāto?

Edvards [Roberts Patinsons] praktiski visu Jauna Mēness laiku nēsā uzvalkus, jo viņš ir it kā sasalis laikā kopš traģiskā negadījuma Bellas dzimšanas dienas vakarā. Viņš it kā iemieso šo rezignētā, savaldīgā vientuļnieka tēlu cauri visai filmai. Es gribēju, lai Aptumsumā uzskatāmi varētu manīt atšķirību, ka esam viņu atgriezuši pēdējās vidusskolas klases skolnieka lomā. Gribēju likt uzsvaru uz atgriešanos pie T-krekliem, džinsiem un kedām, daudz ikdienišķāku ietērpu, tomēr paturot prātā Kalenu garu, kas vienmēr ir daudz stilīgāki par vidusmēru – es domāju, viņš nedrīkstēja izskatīties pārāk raupjš un nepabeigts. Mēs gribējām viņu izdabūt no džentlmeņa uzvalka un ietērpt drēbēs, kas labi izskatās un der, kā uzlietas, bet izskatās krietni jauneklīgākas. Vienīgā lieta, ko mainīju Džeikoba apģērbā, bija šorti – apcirptu džinsu šortu vietā es ieģērbu viņu apcirptos kargo šortos. Tēlu pabeidzām ar lielu daudzumu vienāda izskata T-kreklu, jo tie viņam tik ļoti piestāv.

 Ir jābūt ļoti aizraujoši apģērbt Ešliju Grīnu kā Alisi, Kalenu ģimenes modesdāmu.

Bija interesanti doties meklēt vissievišķīgākās, burvīgākās un modernākās drēbes, ko vien var atrast. Mēs viņai iegādājāmies tiešām satriecošu Marc Jacobs kleitu, ko viņa nēsāja pirmajā ainā skolā, un apburošu, piegulošu A-silueta mētelīti, ko atradām Anthropologie. Ir tik labi atrast šādas sievišķīgas lietas, ar lielu skaitu smalkumu, mazu, smalku jostiņu, lielisku tafta detaļu un mazu bantīti mugurpusē. Es zinu, ka viņa šo smalko, pelēkbrūno tērpu īpaši mīlēja.

 Savukārt Bella savā izlaiduma ballītē ģērbta džinsos un pogājamā kreklā, kaut pārējie tērpušies neapšaubāmi stilīgi. Bella ģērbjas praktisku apsvērumu vadīta. Viņai mugurā ir jauka tumšzaļa Voeu T Laxe kapučjaka no Fred Segal – tas varētu būs viņas raksturīgais apģērba gabals Aptumsumā. Viņai ir arī šī lieliskā pelēkā American Eagle jaka, ko viņa nēsā praktiski visu fināla skatu laikā, kas norisinās kalnos, un karmīnsarkanā Lole siltā sporta jaka pieguloši sievišķīgā griezumā.

 Kur tu parasti iegādājies apģērbu saviem varoņiem?

Zini, mums ir svarīgi, lai būtu pieejams liels eksemplāru skaits – it īpaši, ja ir daudz dublieru un kaskadieru. Varoņiem būtu jābūt sešiem katra apģērba gabala eksemplāriem un vēl četriem vai pieciem eksemplāriem viņu dublieriem. Bet mēs nevaram atļauties tērēt apģērbam tonnām naudas! Tāpēc mēs dodamies uz G-star, Club Monaco, Armani Exchange, H&M, Banana republic. Visi brendi, ko redzat filmā ir publiski pieejami visiem.

 Aptumsumā ir daudz vairāk kaujas ainu kā pirmajās divās filmās – kā tu ietērp varoņus šādām darbībām?

Domājot par treniņu apģērbu, mēs gribējāt radīt izskatu, kas būtu grezns, ērts un funkcionāls reizē. Viņi varēja izskatīties lieliski un vizuāli iespaidīgi, tomēr būt gatavi cīņai. Tieši Emetam kaujā ir daudz lielāka loma par pārējiem, tādēļ es gribēju, lai viņš izceļas citu vidū. Es viņam iedevu brīnišķīga toņa Old Navy kapučjaku. Es to pirku Old Navy ne tās zemās cenas dēļ, bet tāpēc, ka jakai bija tas pats krēmīgi baltais tonis, kāds bija Emeta jakai jau pirmajā filmā Krēsla – tāda jauka atsauce. Kad visi ietērpās savās drēbēs, vajadzēja pārliecināties, vai viņi var šajā apģērbā pacelt kājas pietiekami augstu, lai brīvi skrietu – dažreiz nācās pirkt par izmēru lielākus džinsus, citādi viņiem neizdodos kādas konkrētas kustības. Mēs nedrīkstējām koncentrēties uz apģērbu tikai treniņiem, tad mēs apstātos pie vienkāršām H&M kapučjakām. Mans nolūks bija piešķirt varoņiem ko tādu, par ko skatītāji varētu spriest: „Jā, tas ir tieši tas, ko Kaleni vilktu treniņos.” Bet atkal, svarīgi, lai viņi šajos ķermeni akcentējošajos apģērbos ir spējīgi kustēties.

 Kādu brendu drēbes tu izvēlējies treniņiem un kaujas ainām?

Mēs lietojām Kanādas sporta aktivitāšu preču ražotāju Mountain Engineering Co-op, North Face, Nike un Gap. Mēs jau viņiem varētu savest visu iespējamo labāko katrai atšķirīgai ainai – J Brand, 7 for All Mankind utt. – tik un tā viss beigtos ar Gap, kas viņiem pašiem ļoti patīk un ko viņi izvēlētos paši sev. Es negribēju, ka visi būt ieģērbti džinsos, bet arī treniņbikses vai kas līdzīgs nebūtu īsti vietā. Un kad nonāca līdz fināla kaujai ar jaundzimušajiem vampīriem, es gribēju, lai viņi izskatītos kā nepārprotami ģērbušies cīniņam, tāpēc izvēlējos ļoti tumšas krāsa, piemēram, melnu un tumši pelēku.  

 Aptumsumā var vērot arī atskatus pagātnē, kas sīkāk pastāsta Kalenu un kileutu indiāņu vēsturi. 

Šīs filmas ir neticama izdevība tērpu māksliniekam, jo mums ir iespēja atgriezties trijos atšķirīgos laika posmos, līdztekus strādājot modernajā pasaulē. Mums bija Džaspers, kurš pagātnē bijis konfederātu armijas kareivis – viņš bija viens no maniem mīļākajiem raksturiem, kuru varētu ģērbt šajā filmā, jo man ļoti patīk izpētes darbs. Mēs atradām ražotni, kur gatavo konfederātu uniformas dažādiem pasākumiem, un mēs pavadījām apmēram 40 stundas balinot un vecinot šīs drēbes, lai tās izskatītos īstas un reprezentablas, kad Džaspers jās zirga mugurā pāri kalniem, zirgam šķiļot putekļu mākoņus ap sevi.

 Un Rozālijai, kuras pagātne iestiepjas 1930. gadā, mums radās iespēja izmantot oriģinālus tā laika tērpus. Vēl mums bija jāuzšuj kāzu kleita ar 9 metrus garu šlepi un garu, bagātīgi kuplu plīvuru ainai, kurā viņa nāk cauri viesnīcas gaitenim, domās nolēmusi nogalināt savu līgavaini, kurš iepriekš bija gandrīz nogalinājis viņu. Tā ir fantastiska aina, jo kalpo kā smalka pāreja no Rozālijas kā jaukas 18 gadus jaunas sievietes, kura neprātīgi iemīlējusies savā elegantajā, bagātajā un, kā viņa vēl nenojauš, ļaunajā līgavainī.  

 Visaizraujošākā daļa bija darbs pie kileutu indiāņiem. Mēs lasījām vecas dienasgrāmatas, senus kuģu žurnālus no laikiem, kad spāņu atklājēji ceļoja apkārt Klusā okeāna krastiem, mēs izstudējām ceļotāja Pola Keina laikā tapušos zīmējumus, un izpētījām oriģinālos indiāņu tērpus no Kanādas Arheoloģijas muzeja. Mums vajadzēja izgatavot, manuprāt, ap 60 kostīmiem, iekļaujot arī kostīmu Bellai, jo viņa īsu brīdi bija redzama vienā no kileutu vadoņa sievas lomā. Mēs strādājām pie šiem kostīmiem apmēram sešas nedēļas astoņu cilvēku komandā: mēs taisījām rotas no gliemežvākiem, mēs ieaudām dažādu krāsu vilnas audumu gabalus baltā audumā, mēs radījām viņiem apavus no rupjas šķiedras virvēm, virsējos apģērbus mēs darinājām no biezos mežos augošas ļoti izturīgas zāles, kas ir neticami asa cilvēkiem, kuri šādu apģērbu nēsā, un mēs radījām ciedra koka apmetņus – lielus, raupjus apmetņus no kaņepju auklām un ciedra mizas, kas beigās izskatījās pēc kustīgas koku lapotnes. Tas tiešām bija liels izaicinājums, un es esmu ļoti apmierināta ar rezultātu, ko mēs kopā sasniedzām.

Paldies Shine Yahoo!

0 komentāru

 • Dana teica:

  Niive liels paldies. Mani patiešām aizrāva un bija patīkami lasīt. Nebiju domājusi, ka viņiem vienu apģērba gabalu vajag vismaz 6 eksemplāros. Un vēl 5 eksemplārus dublieriem. Tiešām pārsteidzoši.

 • fox teica:

  tiešam aizraujoši, kads darbs jāpieliek pie apgērbiem! tikai es nekadi nevaru atcerēties Bellu indiāņu apģērbā!? Vai vismaz līdzīgu tam! pasakiet ja kļūdos!
  tagad es saprotu kam viņiem tik ilgi sagatavošanās darbi. Tas patiešām ir ilgs laiks kas veltīts apģērbam. iedomaties visu pārējo uhh!
  tagad man tikai nedaudz jāpapildina skapis ar drēbēm no Alises tēla.
  paldies niive par šo izsmeļošo rakstiņu!

 • Ilze teica:

  Piekrītu, fox, man tāda pati nespēja atcerēties kadrus ar Bellu kā indiāņa virsaiša sievu. Varbūt neiekļāva filmā? Jāskatās vēl ;) tas būtu superīgi – paralēles – it kā virsaiša Džeikoba sieva…
  Mani pārsteidza, cik daudz pieminēti visi tie brendi. Tiešām kādam tas rūp? (Laikam jau pieminēti tamdēļ, lai potenciālie pircēji zinātu, kurp skriet un meklēt…) Daudz vairāk patika skaidrojums par krāsu toņu izvēli un iekodētām atsaucēm (piemēram, Emeta jakas toņu radniecība Krēslā un Aptumsumā. pati nekad nebūtu piefiksējusi). Ja par brendiem – man vairāk interesētu, kādus apavus izvēlējās, nevis drēbes. Man jau liekas, ka labākie pārgājieniem, cīņām varētu būt ecco (tos vismaz zinu), bet varbūt uzzinātu citu labu ražotāju.
  Smieklīgi, ka vampīri kaujai izvēlējās melnu un pelēku – tā darītu cilvēki, kuriem rūp, ka tas viss arī jāizmazgā un jāvelk vēl. :D Cik atceros, drēbes viņi vilka vienu reizi.

  • niive teica:

   Es iedomājos, ka Bella virsaiša sievas tēlā pazibēja kaut kur savos daudzajos sapņos… Atceraties, grāmatās taču viņa daudz domāja par “trešo sievu”, par kuru stāstīja kileuti savās leģendās? Viņa iedomājās sevi esam šajā tēlā, kas izglābj cilti. Varbūt viņa arī bija redzama indiānietes izskatā, tikai tik īsu brīdi, ka nepiefiksējām. Katrā ziņā – arī man jāskatās vēlreiz :)

 • fox teica:

  Kad veidoju to video es neredzēju nevienu kadru kur viņa sapņotu! Tas akcents uz sievu bij tikai beigās kad sagrieza roku! Nu nezinu ! šķiet filmai vajadzēja parādīt daudz vairāk kā tā tikai paradīta!
  par tiem Brendiem, nu jā nekā īpaša tur nav, bet es tagad zinu ka H&M man ir ļoti labi pieejams Brends jo strādaju sekendā un tur no šīs firmas ir ļoti daudz!( man tā šķiet, ja atmiņa neviļ):P
  bet re ka apģērbs liek velreiz izanalizēt filmu!

 • buchina teica:

  nu oho… teikšu godīgi nepazinu nevienu brendu:DD
  man patika visu tēlu apgērbi
  Alises drēbes izlaiduma ballītē bija vienkārši oho tā bantīte bez komentāriem

  Emeta jakas es nemaz neievēroju:DD

  par pārējo man nav komentāru, ja būtu uzrakstītu
  paldies niive par rakstu

 • ZT teica:

  Sajutos vīlusies. Pasakaini bagātie, ekskluzīvie Culleni … un tik ikdienišķās, plaša patēriņa lupatās kā H&M (jau sen nevaru sagaidīt, kad šis demokrātisko cenu brends būs Latvijā pieejams) vai GAP (tas gan ir mazliet dārgāks)?! Labi vēl, ka nav no C&A. Jāsaka, ka uz transporta līdzekļu izvēli viņiem ir daudz labāka gaume. Varēja jau nu studija atļauties ietērpt mūsu pārpasaulīgā skaistuma etalonus kādās orģinālāka stila lietiņās (kaut DIESEL vai ideālā variantā Dsquared2). Bet patiesībā – smukam kaut vecu maisu uzvelc, bet vienalga būs smuks.
  Cerams, ka nākamās filmas kāzu ainā būs kur pamielot acis arī izsmalcinātākajiem modes un stila gardēžiem.

 • Ilze teica:

  Mīļā ZT, visi dižie brendi jau sen ir Latvijā :) Jau tālajos 90. gados mana Berlīnē dzīvojošā māsīca noelsās, ieraudzījusi, ka staigāju Betijas Bārklijas krekliņā un Levi’s 501.džinsos. Man gan tas neko neizteica – vienkārši ieraudzīju labu apģērbu un nopirku. Lietoto preču veikalā, protams, kas nereti ir labākā garantija, ka apģērbs ir kvalitatīvs un – adekvāts cenai :)
  Man tomēr liekas, ka Kaleni izskatījās gana aristokrātiski, jo viena no labas audzināšanas pazīmēm – neizlekt un nedižoties. Lai gan attiecībā uz automašīnām viņiem tas diez ko neizdodas :D

 • ZT teica:

  Neslēpšu, arī viena no manām sievišķajām izklaidēm ir shopings secondhand veikalos. Tādas stila odziņas tur reizēm var izrakt! Īpaši, ja gribās uzvilkt ko Roba un Kristenas nevērīgi kreatīvajam granger stiliņam atbilstošu.
  Par labās audzināsanas pazīmēm- Es jau nesaku, ka jāstaigā kā pāviem (it īpaši Kaleniem), bet ir taču starpība vai neizlekt H&M drēbēs (šaubos vai Alise to vispār pieļautu) vai īpaši nezīmējoties, aristokrātiskā pieticībā valkāt Cullenu maciņa biezumam atbilstošus dizaineru tērpus.

 • ZT teica:

  P.S. Tur jau tas suns ir aprakts, ka var nopirkt vienkāršu klasisku baltu blūzi pie GERKENA par Ls5 un gandrīz tieši tādu pašu MaxMarā, tikai par Ls500. Nu ir taču skaidrs, kuru variantu izvēlētos Alise!

 • ZT teica:

  P.S. Labi gan , ka vismaz Džeikobam atkrīt problēmas ar apgērba izvēli.

 • fox teica:

  par Džeikubu nav jau ar tik viegli jo šotu paveidu ir tik DAUDZ. tur jau ar ir galva jāpaulauzza!
  Jo ja jau no New Moon nederēja vēcie labie dzinšu šorti! :D
  Bet patiesībā ja runājam pa sekendiem, tad Alises apgērbu ir viegli piemeklēt! Kurš tad skatās uz birkām?
  bet nu ja velreiz piekritīšu ka šiem jau varēja ko šikāku!

 • Kika teica:

  Nekad nebūtu domājusi, ka apģērbam filmā tiek pievērsta tik liela nozīme un, ka tam tiek patērēts tik daudz laika.Piemēram viņiem bija jāuzšuj tā kāzu kleita Rozālijai, kaut gan filmā viņa ar kāzu kleitu bija redzama labi ja 5 sekundes…Tagad saprotu, ka veidot un piemeklēt apģērbus filmai tas ir milzīgs darbs. :)

 • jamy teica:

  Nuu izraadaas ka vinji pieliek lielaaku uzmaniibu dreebeem nekaa varonju attieciibaam kaa graamataa. :D :)
  Vislabaak atshkjiriibu apgreerbu zinjaa pirms Kalenu pasaules Bellas stilaa vareeja saskatiit 1. filmaa.
  Saakumaa vinja bija taada..Nu taada vienveidiiga stila..dzhisenes un maika..vai dzhemperis..Bet kad paraadiijas Edvards,tad apgjeerbs kljuva romantiskaaks sievieshkjiigaaks.Un taapat arii vareeja skaidri maniit teela izmainjas.No Fiiniksas kautraas>>Forkas insanely in love. :)
  N.M savukaart bija visai depresiivi tonji.Taadi tumshi..KAA UZ BEEREEM VAI?! :D

  Nu jaa,daljeeji. :D Bet tas pats atiieciibaas.Rezumeeju,ka dreebes ir atkariigas no attieciibu statusa. ;D Stils-Miilestiibas pakaape.

  Eclipse,jau bija reaali labi. :D
  Skaidri vareeja maniit Alises stilistiskos “skilus”.Shausmiigi patika Alises un Rozas apgjeerbu izveele.

  Vilkachi ietaupa uz dreebeem. :) :D

  Manas domas.

  -J.

 • fox teica:

  Man šķiet Jamy ka uz vilkačiem ietaupa drēbju budžetu!:)

 • Aliala teica:

  Izlasot Rozālijas kleitas aprakstu, gribas to ieraudzīt, iespējams, ka tas būs dzēstajās ainās.
  Interesanti izlasīt pamatojumu apģērba izvēlei.

 • Dana teica:

  Tikko apskatījos. Filmā var redzēt tikai to kā Rozālija iesperās Roisa istabā.
  (Jā man ir nokačāta filma, bet vismaz dvd kvalitātē.)

 • Heera teica:

  Dana, kur vilki filmu? ;)

 • Dana teica:

  Torrentos. Thepiratbay. ;)

 • Raimundo teica:

  izlasot nevarēju sagaidī savas mīļākās filmas turpinājumu “Braking down”. Žēl ka divās daļās ar tādu laika starpību…

Komentēt

(Spamcheck Enabled)