Galerija
acmahq-5 kevinfoord tumblr_kr9mcxgln41qza1k3o1_500 robertpattinsonbdcapshd11 wfe27thjuly16 kristen-moreso-050310-2 Taylor Lautner wttr_3 lfi_teenchoice230
Meklēšana
Aptauja

Kuras Krēslas filmas mūzikas izlase Tev patīk vislabāk?

Rezultāti

Loading ... Loading ...
Aptauja

Kura no Krēslas sāgas filmām Tev patīk vislabāk?

Rezultāti

Loading ... Loading ...
Aptauja

Cik ilgi Tu jau fano par Krēslas Sāgu?

Rezultāti

Loading ... Loading ...

Džaspers Heils

twilight2_jasperDžaspers Heils (dzimis Džaspers Vitloks) ir Kārlaila un Ezmes adoptētais dēls, Edvarda Emeta un Rozālijas adoptētais brālis un Alises vīrs. Viņš piedzima Teksasā 1843. gadā. Jau paaudzies, 1861. gadā viņš iestājās Dienvidštatu armijā, lai piedalītos Pilsoņu karā starp ASV Ziemeļu un Dienvidu štatiem. Pateicoties savai izteikti harizmātiskajai personībai, Džaspers ātri kāpa pa armijas karjeras kāpnēm augšup.

1863. gadā Džasperam uzbruka vampīre Marija un padarīja arī tajā laikā 20 gadus veco Džasperu par vampīru. Kļūstot par asinssūcēju viņš izkopa savu īpašo spēju – ietekmēt un manipulēt ar apkārtējo emocijām. Ne jau nejauši Marija viņu pārvērta – viņa zināja par Džaspera augsto dienesta pakāpi un īpašo apdāvinātību kā kaujas stratēģim. Viņš Marijai bija vajadzīgs, lai palīdzētu iekarot Montereijas teritoriju. Džaspera pienākums bija apmācīt kaujas mākslās jaunos vampīrus un pēc tam, kad tie savu darbu būs izpildījuši (apmēram gadu pēc pārvēršanas, jo tad jauno vampīru spēks sāk bālēt..), tos nogalināt.  

Apmēram pēc gadsimta šādas dzīves, Džasperam tas viss sāka apnikt un viņš pievienojās nesen sastaptajiem vecajiem draugiem Pīteram un Šarlotei. Arī viņus Džaspers pameta, jo atklāja, ka nespēj vairs baroties no cilvēku asinīm – viņam piemītošās spējas ļāva sadzirdēt mirstošo cilvēku mokošās, sāpju pilnās emocijas, un tas padarīja viņu traku. Alise, ieraudzījusi Džasperu vīzijās kā savu topošo dzīvesdraugu, devās viņu sastapt uz Filadelfiju. Pēc abu satikšanās viņi palika kopā un jau kā draugu pāris sameklēja Kalenu ģimeni un pievienojās viņiem. Ceļojumos un draudzībā pavadītais laiks viņus satuvināja vēl ciešāk, līdz viņi iemīlējās un apprecējās.

Ņemot vērā Džaspera asiņaino pagātni, kad viņam nemitīgi, lai kur viņš dotos, bija iespēja baroties ar cilvēku asinīm, viņam ir ļoti grūti saglabāt kontroli pār savām dziņām un izdzīvot tikai  no dzīvnieku asinīm.

Krēslas pirmajā grāmatā Džaspers ir kopā ar Bellu un Alisi, kad viņi slēpjas no Džeimsa. Viņš izmanto savas spējas, lai nomierinātu Bellu, kad viņa ir satraukusies vai nobijusies. Jaunā mēnesī Džaspers uzbrūk Bellai, pēkšņi sajutis svaigu cilvēka asiņu smaržu no viņas ar papīru sagrieztā pirksta – šis incidents pamudina Kalenu ģimeni doties prom no Forksas, lai pasargātu Bellu. Aptumsumā Džaspers apmāca vilkačus un vampīrus cīņas paņēmienu mākslā, lai aizsargātos pret jaundzimušo vampīru armiju. Rītausmā Džaspers aizbēg kopā ar Alisi, lai sameklētu lieciniekus konfrontācijai ar Voltūriem. Viņi atrod tos pašu vecos draugus Pīteru un Šarloti, un arī pus-vampīru / pus-cilvēku Nauelu, un ar viņu palīdzību izglābj Renezmi un visu Kalenu ģimeni no Voltūru nagiem. Rītausmā arī uzzinām, ka tieši Džaspers ir tas, kurš sagādāja ģimenei pases un vadītāju apliecības ar advokāta Dž. Dženksa palīdzību, kurš ir krietni nobijies no „Mistera Džaspera”.

Džaspers ir raksturots kā slaids, pat mazliet kārns, bet muskuļots 20 gadus vecs vampīrs ar medus krāsas gaišiem matiem. Viņa ķermeni klāj milzums pusmēnes formas rētu, kuras atstājuši visi daudzie vampīri, kurus viņam nācies apmācīt un ar kuriem vajadzējis cīnīties. Viņa personība ir pretrunu un iekšēju konfliktu nomocīta, pārpilna dziļām pārdomām un tumšiem noslēpumiem, ko atstājis smagais un psiholoģiski nomācošais kara laiks.

13 komentāri

 • Intrigante teica:

  Dzessperam arii nav ne vainas!
  man patiik vinna speejas taas ir lloti in tresnatas!

 • Dūdiņa teica:

  Njā.. viņš ir tik smukiņš.. :)

 • aiga teica:

  Man isteniba sākumā patika Džaspers labak par visiem, nezinu kāpec, bet tad patika Kārlails un vēl tagad patīk… :D

  Man patīk Džasperā tā skarbā un nicinošā atieksme, pret visiem viņs ir neitrals. Oh nu riktiks saludums…:*

 • ilze teica:

  Džaspera laiks vēl pienāks, pamats jūsmai ir :)
  (Niive, paskaties, kas ar to tekstu – angļu teikumi palikuši sākumā un kāpēc “kļūstot par asinssūcēju”? gandrīz vai Team Jacob leksika :D

 • niive teica:

  Ui, paldies, Ilze, šitādu nolaidību no manas puses!!! Ne velti ir jāpārlasa vismaz 4 reizes :)

  Es speciāli nosaucu viņu par asinssūcēju! Jo tieši tādi viņi, tie vampīri, ir. Bet es, atšķirībā no Team Jacob, to saku bez jebkādas ironijas, sarkasma vai nelabvēlības pieskaņas, gluži otrādi – ar mīlestību :) Varbūt vajadzēja lietot pamazināmo formu? Asinssūcējiņš…:)

 • ZT teica:

  Es atvainojos, ka ne pa tēmu, bet nevaru nepadalīties- sirds tik pilna un asaras birst! Nobaudīju uz lielā ekrāna “Remember me”! Pieļoauju, ka esmu neobjektīva (zināmu iemeslu dēļ), bet filma tiešām ļoti laba. Par beigām gan, varētu padiskutēt …
  Beidzot Roba talants var atplaukt visā krāšņumā un dabiskumā. Neesmu, gan nekāda viņa dvēseles pazinēja (kurš gan ir?), bet liekās, ka Robs ļoti daudz no sava patiesā “es” ir ielicis Tailera tēlā. Skatoties brīžiem nepamet sajūta, ka tas ir autobiogrāfisks darbs.
  Nemirstīgais vampīrs beidzot ir atgriezies reālaja pasaulē- tik dzīvs, ievainojams un cilvēcīgs. Bet tas gan, tikai uz īsu brīdi, lai mūs kārtējo reizi apžilbinātu un atkal jau pamestu vienas ar strauji pukstošām sirdīm . Tā tam arī jābūt- eņģeļu vieta, taču ir debesīs!
  P.S. Pēc šīs filmas, man gan būs grūti, Robu ierāmēt atpakaļ perfektajā, ideālajā, nevainojamajā marmora Edvardā!

 • ilze teica:

  asinssūcītis :D

 • ZT teica:

  Ilzīt!
  Laipni lūgta Džeika “Kāzās”(Zvaigžņu putekļos)!

 • Bu4inja teica:

  Foršais Džasīts!
  Niive manj tev tāds jautājums:Par Voltūriem arī būs vai tikai par labajiesm vampīriem?

 • bu4inja teica:

  manuprat dzaspers ir vis smukakais kresla,jauna menesi,u.c

 • Anete teica:

  Džaspers ir tiešām foršs.Un arī viņa spējas ir tik…superīgas!

 • maja tomić teica:

  JASPER JE NAJBOLJI (NARAVNO POSLIJE EDWARDA) <3<3

Komentēt

(Spamcheck Enabled)