Galerija
pattinson-d-0912-12 vf_03 78 004 yhgg09 twibaseball Actress speaks at "The Twilight Saga: New Moon" - Cast Tour at Hot Topic on November 6, 2009 in Hollywood, California. xxxneclipse010 joki15
Meklēšana
Aptauja

Kuras Krēslas filmas mūzikas izlase Tev patīk vislabāk?

Rezultāti

Loading ... Loading ...
Aptauja

Kura no Krēslas sāgas filmām Tev patīk vislabāk?

Rezultāti

Loading ... Loading ...
Aptauja

Cik ilgi Tu jau fano par Krēslas Sāgu?

Rezultāti

Loading ... Loading ...

Roberta Patinsona intervija slovēņu izdevumam “Plot”

Nevarēju atturēties iepriecināt sevi gadu mijas svētkos :) Man patika šī intervija, Roberts tur ir paskarbs un nedaudz sarkastisks.

p1-1

Stūrgalvīgs kā auns itin visā

Roberts Vaizs (Robert Wise)

Iespējams, nav nepieciešamības īpaši iepazīstināt ar Robertu Patinsonu, pievilcīgo, 23 gadus veco britu aktieri.  Tikai viens sīks apraksts: viņš ir tas vampīrs no Krēslas, kurš iekarojis tik daudz siržu. Viņš ir arī cilvēks, kurš zina, ko runā. Ar viņu sarunāties ir tīrā bauda, uzreiz var redzēt, ka viņš nav nekāds vējgrābslis, ko dažkārt nevarētu teikt par dažām citām slavenībām.  Filmā Jauns Mēness viņš vēlreiz iepriecināja ar lielisku aktierspēli noslēpumainā Edvarda Kalena lomā. Šoreiz bija vieglāk, viņš saka.


Vai tev patīk intervijas?
Es pret tām neiebilstu. Bet viens ir tiesa: ārzemju žurnālisti ir labāki par amerikāņu. Viņi seko atbildēm un piemeklē jautājumus, kamēr amerikāņi cenšas piespiest izstāstīt to, ko viņu redaktoram vajag, lai stāstītu. Būtu labāk, ja viņi vienkārši izsniegtu man sarakstu ar lietām, kas man jāpasaka, un es to pateikšu. Tad viņi vienmēr būtu apmierināti. 

Kāds ir tev visbiežāk uzdotais jautājums pēdējās dienās?
Viņi nerimstas jautāt, vai mēs izspēlējam kādus jokus savā starpā filmēšanas laikā. Šo lietu vienmēr vēlas uzzināt, praktiski par visām filmām. Interesanti, vai jūs izjokojat viens otru sēžot savā birojā?  

Kas viņiem ir kopējs

Vienreiz Tu teici, ka jūs abus ar Edvardu, Tavu varoni filmā, vieno stūrgalvība.
Es esmu stūrgalvīgs kā auns itin visā. Dažreiz pat izskatās, ka es gribētu piespiest cilvēkus darīt to, ko es gribu. Bet par to nudien nevajadzētu runāt, es tāds esmu bijis visu laiku. Un nav tā, ka es izvēlētos cilvēkus ar kuriem nu tagad būšu riebīgs, nē, es tāds esmu ar visiem. Bet man tas nepatīk. Es esmu tik sīkumains, ka riebjas!

Edvards ir neizprotams, mistisks puisis. Vai Tu par sevi arī varētu teikt to pašu?
Es gribētu. Reālajā dzīvē ir cilvēki, kurus mēs varētu nosaukt par neizprotamiem, nedomāju, ka to varētu attiecināt uz mani. Es to visu saku, lai parādītu, cik grūti patiesībā ir nospēlēt neizprotamu, noslēpumainu cilvēku. No kurienes man ņemt šo pamatizjūtu? Varbūt no apjausmas, ka tu nemaz nezini, kas tu patiesībā esi. Man liekas, ka šī sajūta ir vistuvākā neizprotamības būšanai.  

Jaunā Mēnesī Edvardam nākas daudz ciest. Kā Tu sevi sagatavoji ciešanu ainām?
Pēc Krēslas turpinājuma izlasīšanas es uzreiz iejutos stāstā – es saskatīju cilvēcisko Edvardu. Jau pēc pirmās lasīšanas reizes es zināju, kā viņu nospēlēšu. Pirmajā filmā mēs iepazinām Edvarda raksturu, otrajā filmā mēs viņu izskaidrojām. Varētu teikt, ka es neapgrūtināju sevi pārāk daudz domājot par viņa notēlošanu. Pirmajā filmā es pavadīju daudz vairāk laika gatavojoties lomai.

Tas nāca it kā pats no sevis?
Jā, es pilnīgi skaidri zināju, kas un kā man ir jādara.

Vai Tu nedomā, ka Edvards ir dīvainis?
Es tā neteiktu. Nu, ja tu uzvestos tāpat kā viņš reālajā dzīvē, cilvēki varētu padomāt, ka esi dīvainītis, bet savās paša acīs viņš nav jocīgs, vismaz šajā filmā noteikti nē. Mēs ļoti viegli varam identificēties ar šo stāstu.

Tu esi liels mūzikas mīļotājs. Vai Tu klausījies kādu specifisku mūziku pirms pārtapšanas par Edvardu? 
Nē. Pirmajā filmā gan es to darīju. Es klausījos komponista Gjorgija Ligeti (György Ligeti) skaņdarbus un tas palīdzēja. 
Daļēji par to jāpateicas režisoram Krisam Vaitsam, viņš radīja tādu vidi, kurā mēs jutāmies brīvi un nesaistīti izpausties un eksperimentēt. Pat ja kādā ainā es notēloju pilnīgi atšķirīgi no atrunātā, viņš nesūdzējās. Viņš pieņēma visu, un es nejutos tā, it kā man vajadzētu darīt ko īpašu. Mūzikas labums ir tas, ka tā palīdz iejusties lomā jau pirms filmēšanas, un tas noder tad, ja no aktiera gaida nezin ko jau pirmajā dublī. Ar Krisu to nevajadzēja. Viņš ļāva ainām attīstīties dabiski. Pirmajā filmā tā nebija. 

Krēsla plešas plašumā

Nesenajā preses konferencē Tu teici, ka neviens nevarēja iedomāties, cik nozīmīgs kļūs Krēslas fenomens. Vai Tu joprojām esi pārsteigts? Izskatās, ka Tev ir izdevies ar to sadzīvot tīri labi.
Ha-ha, tā ir tikai laba maska. Īstenībā joprojām esmu pārsteigts. Popularitāte uzleca apmēram piecus mēnešus pēc pirmās filmas iznākšanas, un tas bija neparasti, jo tam nebija nekāda iemesla. Tagad jau Krēsla ir sasniegusi neticamus apmērus. Esmu lasījis intervijas ar slavenībām, kurās viņām jautā par Krēslu, un viņas pārsteigumā samulst.  Paši žurnālisti nesaprot, kāpēc viņi uzdod šāda veida jautājumus. Varbūt viņi zina, ka jebkura Krēslas pieminēšana palielina raksta lasīšanas apjomus internetā. Vai tas nav jocīgi?

Vai Tu kādreiz esi nožēlojis, ka pieņēmi šo lomu?
Nē. Kaut kādā ziņā tas ir pat patīkami. Tam ir savas labās un sliktās puses. Nedomāju, ka ir bijuši brīži, kas man liktu nožēlot šo izvēli. Tā būt neveselīga, neauglīga analizēšana. No otras puses, neesmu arī sev teicis, ka esmu laimīgs, pieņemot šo lomu, ka nu es dzīvoju paradīzē. Par to visu ir jādomā pirms tu kā aktieris – bezdarbnieks ej uz noklausīšanām un dusmojies, ka tevi noraida, jo neesi pietiekami slavens vai neizskaties pēc tāda, kurš varētu nest naudu.
Vēlāk tu kļūsti mazliet slavens, esi dabūjis darbu, un viņi jau gaida, ka cilvēki plūdīs uz tavu filmu, tāpēc sagaida jau īpašu aktiera sniegumu no tevis. Viņi sagaida, ka būsi aktieris, filmu zvaigzne, naudas kāšamā mašīna. Visi apkārt kļūst traki. Nemaz nav iespējams darīt sīkus darbiņus, jo tev apkārt visu laiku jābūt 25 miesassargiem, un tas neatmaksājas.

Un kā ar grimu? Tev patīk nēsāt maskas?
Es uzņēmos filmā Remember Me, tas bija starp Jaunu Mēnesi un Aptumsumu, tur es biju parasts puisis ar parastām prasībām. Un tad es sev nosolījos negrimēties , jo man tas nepatīk. Un viņi tiešām man ļāva filmēties bez grima, tas bija tāds atvieglojums. Tici man, tā ir briesmīga sajūta, kad tu pieskaries sejai un neko nejūti, jo to klāj grima kārta. Pat ja tas ir tikai krēms, sajūtas uzreiz ir atšķirīgas. Tavas rokas jūtas savādāk, tās ir kā sastingušas. Tad vēl tev jāieliek kontaktlēcas un vēl visādus sīkumus. Patiesībā, tevis vairs nav.

Vai tu piekopi kādus sporta veidus pirms filmēšanās?
Bija daudz boksa, tas arī viss, un tikai ķermeņa uzturēšanai un figūras aprišu nostiprināšanai. Boksā ir kaut ks garīgs: kad pēc boksa treniņa izej uz ielas, tu sajūties savādāk, mazāk ievainojams. Tas bija galvenais iemesls, kāpēc to darīju. 

Īpašā epizode

Vai filmā ir kāda Tev īpaša epizode?
Es teiktu, ka tā ir aina pirms šķiršanās, iepretī Bellas mājai. Tā bija neaizmirstama pieredze. Iepriekšājā vakarā pirms filmēšanas mēs ar Kristenu Stjuarti šo ainu pārtaisījām. Es aizgāju pie režisora un ieteicu izmaiņas. Viņš pamainīja apgaismojumu un mēs nofilmējām tieši tā, kā mēs ar Kristenu bijām izdomājuši, un tagad šī epizode ir filmā. Tā ir fantastiska sajūta – kaut ko radīt un pēc tam skatīt to savām acīm gala produktā. 

Izskatās, ka Tu esi izvilcis laimīgo lozi ar šo filmu?
Esmu īsts meistars, kas attiecas uz laimīgajām lozēm. Tas man padodas ļoti iespaidīgi, ha – ha.

Kā Tu to domā?
Ir vieglāk palikt sevi zem sitiena, nekā uzvesties kā briesmonim, kurš nevienam nepatīk.

Tava kolēģe Kristena ir atzinusies, ka viņu nereti jauc ar viņas varoni. Vai ar Tevi arī tā gadās? Vai cilvēki zina, ka Tu neesi vampīrs vai arī viņi Tev mēdz uzsaukt: „Hei, Edvard!”?
Daudzi cilvēki nezina manu īsto vārdu un sauc mani par Edvardu. Pirms pirmās filmas pirmizrādes, daži fani izturējās pret mani tā, it kā es būtu filmas varonis. Jokaina sajūta. Bet nekas tāds jau ilgu laiku nav noticis.

Vai ir kāds aktieris, kuru Tu varētu nosaukt kā savu paraugu aktiermākslā?
Nē, nav. Bet man vienmēr ir paticis, kā spēlē Vakins Fēnikss (Joaquin Phoenix) un Raians Goslings (Ryan Gossling).

Paldies, Robsessed!

0 komentāru

Komentēt

(Spamcheck Enabled)