Galerija
scan72 79c arrives at the 82nd Annual Academy Awards held at Kodak Theatre on March 7, 2010 in Hollywood, California. eclipse5 t7 twilight tour 111109 002 tsbd2026567r japanrobouttake
Meklēšana
Aptauja

Kuras Krēslas filmas mūzikas izlase Tev patīk vislabāk?

Rezultāti

Loading ... Loading ...
Aptauja

Kura no Krēslas sāgas filmām Tev patīk vislabāk?

Rezultāti

Loading ... Loading ...
Aptauja

Cik ilgi Tu jau fano par Krēslas Sāgu?

Rezultāti

Loading ... Loading ...

Roberta Patinsona saruna ar itāļu izdevumu Panorama Magazine

Šajā intervijā ir daži interesanti fakti. Piemēram, par plānoto Krēslas seriālu…. un cik Roberts par to saņemtu :)

pan2-1

 

 

Marko Džiovanini, Losandželosa

Ikviena sieviete mani grib… bet es esmu tik garlaicīgs.

“Es tiešā vārda nozīmē iekritu savā kino karjerā”. Roberts Patinsons, Krēslas Sāgas aktieris, ir radījis bezprecedenta apsēstības ārprātu. Bērnam, kuru apspieda paša māsa („viņa ģērba mani kā meiteni un sauca par Klaudiju”), aktierim pēc tēva gribas, kurš „gribēja mani atmodināt no manas kautrības”, kurš šobrīd pelna 10 miljonus dolārus par filmu un tiek salīdzināts ar Marlonu Brando, ir divi sapņi: ierakstīt savu mūzikas albumu un nepalikt par vampīru uz visiem laikiem. 

Tavs varonis Edvards Kalens ir 109 gadus vecs. Tu nesen atzīmēji savu 23. dzimšanas dienu. Ko Tu vēlies darīt atlikušajos 86 gados?

Roberts Patinsons izsmejas no sirds, kas ir diezgan neparasti, ņemot vērā, ka pirmajās divās Krēslas Sāgas filmās šis satriecošais, bālais un izmocītais skaistulis nesmejas praktiski nemaz.

“Es apmēram zinu, ko es darīšu nākamo divu gadu laikā, jo esmu parakstījis dažus līgumus, tomēr es nemēdzu plānot neko uz priekšu. Es pieņemu lēmumus, vadoties no tā, ko iesaka manas „olas” ( Anglijā mēs to korektāk saucam par intuīciju) nevis smadzenes. Esmu savas zemapziņas vergs.”

Viņš ir ģērbies savā ierastajā tērpā: ieplēsti džinsi, zem rūtaina flaneļa krekla pavilkts melns, izbalējis T-krekls. Kājās melnas firmas All Star kurpes. Viņa stils ir tik ikdienišķs, ka atbilst nosaukumam „bezpajumtnieka šiks”.

“Perfekta definīcija. Ne par šiku, bet par bezpajumtnieku. Esmu vairāk kā pusotru gadu mētājies starp Losandželosu, Ņujorku, Vankūveru un Londonu. Ja tev ir vairākas mājas (vai viesnīcas), tad tev nav nevienas. Viss man nepieciešamais ietilpst trīs koferos. Vienmēr gatavs!” 

Apmēram gadu atpakaļ tikai uzticamākie Harija Potera fani zināja, kas ir angļu aktieris Roberts Patinsons (viņš bija Sedriks Digorijs filmās Harry Potter and the Goblet of Fire un Harry Potter and the Order of the Phoenix). Savukāt šobrīd viņš ir masu pielūgsmes no pirmā acu uzmetiena galvenais varonis, kurš izvēlēts Krēslas Sāgai no 5000 kandidātu (viņš atzīst, ka pēdējā noklausīšanās ainā uzmundrinājuma ieņēmis pusi Valiuma tabletes).
Viņš pelna 10 miljonus dolāru par katru filmu, un, ja piekritīs plānotajam Krēslas Sāgas TV seriālam, nopelnīs pusotru miljonu dolāru par katru epizodi jeb sēriju.
Jauns Mēness, Stefanijas Meieres sacerētās Krēslas Sāgas otrā daļa pirmajā izrādīšanas nedēļā Amerikā nopelnīja 141 milionus dolāru. Arī Itālijā, kur filma tika izrādīta 750 kinoteātros, tā pārspēja jebkurus rekordus. Tagad 70 miljoni Krēslas Sāgas lasītāju (sāga ir tulkota 45  valodās) skaita dienas, cik atlikušas līdz trešās daļas, Aptumsums, nonākšanai kinoteātros, un pēc tam arī ceturtās daļas jeb Rītausmas filmēšanas uzsākšanai, kura neoficiāli plānota 2010. gada vēlā rudenī. 
Patinsons, ir kautrīgs un laipns – viņš atvainojas par katru cigaretes aizkūpināšanas reizi un tas notiek bieži.  Viņš saka, ka neciešot intervijas, bet piekritis šai vienai Panoramas intervijai, lai izskaidrotu pielūgsmi, kas viņu skārusi un pārsteidz viņu arvien vairāk.  

Ar Robertu apsēstie fani ir gatavi stundām ilgi gaidīt savu elku oficiālās pieņemšanās, ar zīmēm vai uzrakstiem uz krekliņiem lūdzot Robertu viņiem iekost.
Ko Tu domā par tik lielu popularitāti?

Es paliku slavens vienā acumirklī. Bet es cenšos saglabāt mūka cienīgu mieru, jo nevēlos pamosties vienu rītu ar apziņu, ka esmu pārvērties par tādu cilvēku, kāds nekad neesmu bijis.

Tavi fani izturas pret Tevi kā pret rokzvaigzni.

Es nekad neteikšu nevienu sliktu vārdu par saviem faniem, es neesmu nepateicīgs. Viņi mani iedvesmo būt vislabākajam. Un es viņus mazliet apskaužu: man nav reālu elku, bet es labprāt piedzīvotu tādu pārdzīvojumu un satraukumu, kādu piedzīvo viņi, satiekot savu elku dzīvē. Tas, kam ir vērtība, ir būt kopā kā vienlīdzīgiem cilvēkiem, nevis viens ir spiedzējs, bet otrs spiegšanas objekts.

Kā Tu domā, kas tieši Tevī pievelk?

Tas neesmu es. Tas ir vampīrs Edvards: šaubīgs varonis, romantisks, bīstams, viegli ievainojams, izvairīgs, ikviens var viņā saskatīt tās īpašības, kurām viņš tic.

Žurnāla GQ Style angļu variants sauc Tevi par jauno Marlonu Brando.

Es gribētu kaut tā būtu! Bet kā gan es varu salīdzināt sevi ar Marlonu Brando?

Viņi minēja arī citus dumpinieku vārdus: Džeims Dīns, Montgomerijs Klifts….

Tas jau ir pārāk daudz. Protams, šos aktierus es esmu izstudējis, analizējot viņu filmas. Dīns ir tuvāks man vecuma ziņā, bet Brando ir aktieris ar lielo burtu. Es nesen nopirku viņa sarakstīto romānu „Fan-Tan”, nemaz nezināju, ka viņš raksta. Brando, Dīnam un Kliftam ir viena kopīga īpašība – viņi darbu uztver ļoti nopietni. Tā domājot, salīdzinot ar viņiem, es neesmu paveicis pilnīgi neko, izņemot mēģinājumu katrā filmā ielikt pilnīgi visu no sevis. Un es runāju par cenšanos nevis par rezultātu.

Vēsturiskajā Holivudas bibliotēkā „Larry Edmund Bookstore” jau tagad ir pieejamas septiņas Tavas biogrāfijas. 

Es cenšos nelasīt neko, kas rakstīts par mani, it īpaši tas attiecas uz internetu, tomēr, galu galā, es nespēju turēties pretī… acīmredzama pazīme, ka esmu mazohistisks narciss. Pat mata māte man paziņoja, ka esot viens blogs, kurā esmu nosaukts par „pretīgu”. Tas bija vēl pirms Stefanija Meiere atbalstīja manu kandidatūru, tādā veidā apklusinot visus iespējamos kritiķus. 23 gadu vecumā biogrāfija varētu sastāvēt no divām rindām: viņš gāja skolā un viņš filmējās Krēslā. Kas gan vēl?

Kā varētu aprakstīt Tavu karjeru?

Es iegāzos tajā. Nopietni. Biju domājis, ka veltīšu sevi mūzikai, bet ar to nevar nopelnīt iztikai. Aktiera darbs bija veids, kā nopelnīt naudu (pateicoties Harijam Poteram es varēju uzsākt atsevišķu dzīvi), līdz dažas sīkas lomiņas, kuras vairākums cilvēku nemaz nav redzējuši, palīdzēja man saprast, ka man ļoti patīk aktiera darbs. Esmu specializējies uz dīvainīšiem, pilnīgi atšķirīgiem no manis, ekstrēmiem un neizprotamiem. Tādiem kā Salvadors Dalī filmā Little Ashes, kurā stāstīts par viņa mīlestību pret spāņu dzejnieku Federiko Garsiju Lorku, un ko uzņēmis režisors Luiss Bunjuels. Redzi, esmu jau uzņēmies geju seksa ainās. Bet vēl nevienā ar sievieti….

Vai šīs nav riskantas izvēles?

Es uzskatu sevi par garlaicīgu cilvēku, kas meklē daudz interesantāku dzīvi. Mani varoņi piedod garšu manai dzīvei. Tēlojot es izdzīvoju daudzas spēcīgas un dziļas emocijas. Ja man jābūt skumjam, es arī jūtos skumjš. Iepriekš es neticēju savām reakcijām, tās man šķita virspusējas un paviršas.

Tavs sapnis?

Joprojām tas pats -  izdot savu mūzikas albumu. Bet tam vajag daudz lielāku koncentrēšanos, mūzika nevar būt tikai hobijs. Tas ir kas tāds, kur tu jūties daudz neaizsargātāks un kailāks kā filmējoties. Mūzikā tu nevari vainot nevienu citu, ja tev kaut kas neizdodas, tu nevari vainot scenāristu vai režisoru. Tu esi tu pats, ar plaši atvērtu dvēseli.  

Mūzikls šķiet labs kompromiss.

Es varbūt esmu labs dziedātājs, īpaši vēlu vakaros un īpaši pēc trešā viskija. Bet esmu šausmīgs dejotājs.

Vai Tu kādreiz esi apguvis aktiermeistarību?

Nē, izņemot teātra klubu ”Barnes Theatre Club”. Mans tēvs pārliecināja mani tam pievienoties, jo ievēroja, ka tur ir smukākās meitenes. Tas bija ceļš augšup, jo līdz 12 gadiem es biju ļoti kautrīgs – mūsu skolā bija tikai puiši! Un ir jāņem vērā, ka mana briesmīgā vecākā māsa mēdza saģērbt mani meiteņu drēbēs un saukāt par Klaudiju….

Ko Tu dari, kad nespēlē filmās?

Vai tad ir tādi brīži? Iepriekš es tādos mirkļos kaut ko rakstīju. Romānu, melno komēdiju, ko es iesāku 17 gadu vecumā.  Bet neesmu tai pieskāries jau ļoti ilgi. Bija arī pēc vienas zinātniskās fantastikas romāna sarakstīts scenārijs, bet arī šo es pametu novārtā. Ja turpinātu tik haotisku dzīvi, es neko nepabeigtu ātrāk kā 10 gados.

Nākamā filma?

Starp Jaunu Mēnesi un Aptumsumu es uzņēmos filmā Atceries mani (Remember Me), romantiski dramatiskā stāstā. Februārī Budapeštā uzsākšu darbu pie filmas Bel Ami kopā ar Umu Tūrmani un Kristenu Skotu-Tomasi. Un nākamajā vasarā mani gaida darbs pie vesterna Unbound Captives Jaunmeksikā, kurā uzņemos kopā ar Hjū Džekmenu. Manu varoni pavisam mazu nolaupa komanči indiāņi, tādēļ viņš nemaz nerunā angļu valodā. Tās visas ir atšķirīgas filmas, es negribētu palikt par vampīru visu atlikušo dzīvi.

Vai tā ir patiesība, ka tev lika doties uz sporta zāli un piestrādāt pie savas fiziskās formas?

Jā, jo es neesmu draugos ar sportu. Harija Potera atlasē es meloju, ka spēlēju futbolu un braucu ar sniega dēli. Patiesībā, ka jau īsts anglis, nebiju spējīgs ne uz ko vairāk par šautriņām un biljardu. Pirms Jauna Mēness filmēšanas es atklāju boksu. Tas palīdzēja uzlabot stāju.

Kāda ir pēdējā dāvana, ko esi sev uzdāvinājis?

Vankūverā es sev nopirku antikvāru, 1951. gada elektrisko ģitāru.

Paldies Robsessed!

0 komentāru

Komentēt

(Spamcheck Enabled)