Galerija
exclusive_021 normal_007 nm_28 normal_mq12 #6542256 SATURDAY JANUARY 15, 2010   LOS ANGELES***NON-EXCLUSIVE***REESE WITHERSPOON AND ROBERT PATTINSONDO RE-SHOOTS FOR THE HIGHLY ANTICIPATED CIRCUS FILM BASED ON THE BOOK cullens-new-moon-movie-3170619-1276-1197 twilightxchange-twp12 bd63 kristen10
Meklēšana
Aptauja

Kuras Krēslas filmas mūzikas izlase Tev patīk vislabāk?

Rezultāti

Loading ... Loading ...
Aptauja

Kura no Krēslas sāgas filmām Tev patīk vislabāk?

Rezultāti

Loading ... Loading ...
Aptauja

Cik ilgi Tu jau fano par Krēslas Sāgu?

Rezultāti

Loading ... Loading ...

Krisa Vaitsa intervija izdevumam Entertainment Weekly

Intervija notika pēc pirmajiem grandiozajiem filmas Jauns Mēness panākumiem uz lielajiem ekrāniem.

krissKriss Vaitss tikko pievienojies īpašai režisoru grupai, kurā bez viņa ir vēl tikai Kriss Nolans un Sems Reimi, – tikai šiem trijiem ir izdevies savai filmai nopelnīt vairāk par 100 miljoniem dolāru pirmajā filmas atvēršanas nedēļas nogalē.  Šīs ir ļoti iepriecinošas ziņas vīram, kura iepriekšējo filmu, The Golden Compass, studijas bosi lika pārfilmēt. Iepazīsties ar mūsu jautājumiem Krisam, un viņa stāstīto par sirdij tuvākajiem filmēšanas mirkļiem, un kā viņam izdodas tikt galā ar fanu pielūgsmi un paparaci uzbrukumiem.

ENTERTAINMENT WEEKLY: Vai Tu sajuti kādas bažas, kad filma tika palaista kinoteātros?  

Kriss Vaitss: Nekādu noteiktu baiļu nebija. Aptuvenie aprēķini vēstīja, ka es nelikšu studijas vadītājiem vilties. Bet, ja vajadzētu iedomāties visbriesmīgākie scenāriju, kas varētu notikt ar režisoru, tas būtu pilnīgs filmas noraidījums no fanu puses. Tas, ko es sapratu pagājušās nedēļas laikā, ka šai filmai nav nepieciešamas labas recenzijas. Pieņemot šo domu, nāk atskārsme, ka filma tika taisīta faniem, un, ja tu kaut ko nesaprati, tad tev nevajadzēja saprast.

Vai negatīvās atsauksmes pārsteidza Tevi?

Mani nepārsteidz nekas, ja runa ir par atsauksmēm. Tā kā pats esmu bijis apskatnieks, zinu, ka ir tikai divi ceļi, kā runāt par filmu. Vai nu tu esi labais puisis, kurš skandē, ka filma ir vienkārši lieliska, vai arī, kas ir daudz ticamāk, tev ir krietni aizspriedumaināks skats uz visu. Un zinot, ka Jaunu Mēnesi visu laiku pavadīja pastiprināta preses uzmanība, notiekošais nav nekāds pārsteigums. Es tikai cerēju, ka mūsu operatora Havjera Akvirrasarobes darbs būs novērtēts pēc nopelniem, jo, manuprāt, viņš ir savas jomas ģēnijs, un šoreiz radījis kaut ko patiesi brīnišķīgu.

Daudzi fani atzīmē, ka filma viņiem patikusi labāk par grāmatu, jo daudzuprāt Jauns Mēness bija vissliktākā grāmata no visām četrām sāgas daļām.

Jauns Mēness prasīja daudz lielāku iedziļināšanos, daudz vairāk lasīšanas laika, un varēja izjust lielu Edvarda trūkumu kopējā bildē. Savukārt scenārijā ir daudz mazāk filmas laika bez Edvarda nekā grāmatā. Un fakts, ka Teilors Lautners ir paveicis satriecošu darbu, par viņa spējām skeptiski noskaņotajai lasītāju daļai ir liels iepriecinājums – viņš tiešām iemieso īsto Džeikobu, tas ir kas īpašs. 

Vai bija kādas epizodes, kurās tu juties ierobežots tieši grāmatas satura dēļ? Kaut kas, ko Tu vēlējies izņemt ārā, bet nedrīkstēji?

Studija, mans redaktors un es…mēs visi ļoti daudz strādājām lai izslēgtu neatbilstošos  mūzikas gabalus. Vienīgais vieds, kā es varēju nekļūdīties, bija nepieciešamība atsaukt atmiņā pieredzi ar The Golden Compass. Es nedomāju, ka studija bija lasījusi šo grāmatu (filma The Golden Compass tika uzņemta pēc Filipa Pulmana romāna „Northern Lights”. Niives piebilde). Varbūt viņi bija noklausījušies audiogrāmatu, kamēr lēnām sūca Zinfandel vīnu. Galu galā, viņi pamatīgi nobijās no tā, ko dzirdēja. Tajā brīdi viņi izlēma  atlaist autoru. Viņi visu apsvēra un piesprieda nāves sodu visai filmai, tam, kas man likās, ka būs ļoti laba filma. Tas bija tāds kauns, ka visu nākamo gadu es nevarēju pagulēt, pārdomājot atkal un atkal, kas ir noticis.

 goldencompass-poster-bigTiešām Tu negulēji visu gadu?

Jā, mani bija apsēdis bezmiegs. Tiešā vārda nozīmē. Es modos augšā nakts vidū, nemitīgi mokoties ar pārdomām, kā es būtu varējis izglābt filmu vai padarīt labāku, varbūt, ja es būtu rīkojies citādāk, es to būtu uztaisījis tādu, kādai tai bija jābūt. Diemžēl, mana pieredze te neko vairs nevarēja līdzēt. Kādā brīdī man vajadzēja aiziet… Paralēlā pasaulē – un Pulmans ir liels paralēlo pasauļu eksperts – es pieceltos un iebilstu: „Labi, pārfilmējiet, tikai mani jūs vairs neredzēsiet.” Tai pašā laikā, man tik ļoti patika šī grāmata, ka es izmantotu jebkuru ieganstu un atteiktos no visa, ko vien vajadzētu, ja vien būtu iespēja uzņemt labāku filmas versiju.  

Ir interesanti, ka Tu tomēr piekriti strādāt pie citas grāmatas adaptācijas kopā ar citu studiju, ņemot vērā, cik slikti tas izvērtās iepriekšējā reizē.

Man ļoti patika aktieri. Kad es noskatījos pirmo filmu, es nodomāju, ka kaut kas īpašs ir gan Kristenā Stjuartē, gan Robā Patinsonā, gan Teilorā Lautnerā. Man patika grāmatu emocionālā gaisotne. Tas bija materiāls, ar kuru es prastu rīkoties. Man ir sava teorija – ja paliec uzticīgs grāmatai, tad nav iespējams zaudēt. Tad patiks ne tikai atbalstītājiem, bet arī pārējie, kuri noskatīsies šo kino, sapratīs, kas faniem tik ļoti tajā visā patīk. Un ko gan citu šobrīd stāsta kinoteātru kases, ja vien to, ka šī ir uzvara. Savā pirmajā dienā filma ir nopelnījusi vairāk kā Golden Compass visā savas izrādīšanas laikā Amerikā. Tas ir ārkārtējs sasniegums.

Kas bija tie augstākie un zemākie punkti Jauna Mēness filmēšanas laikā?

Pats smagākais bija filmēšana mežā piecos no rīta, izmisīgi cenšoties tikt pie noteiktiem kadriem, lai netiktu zaudēts epizožu secīgums. Tas bija ļoti auksts Britu Kolumbijas mežs, un trakākais, ka mēs zinājām, ka tieši tas pats mūs sagaida arī nākamajā naktī un nākamajā dienā… Paši aizkustinošākie brīži bija patiesas identifikācijas mirkļi ar aktieriem. Piemēram, kad Teilors apjauta, ka viņam izdosies, ka viņš ir spējīgs to paveikt. Tas man bija kā dāvana. 

003Kura, Tavuprāt, ir Teilora labākā aina?

Kad viņš ielec Bellas istabā.  Tajā ainā ir tāds patoss, lai gan tā arī ir melodrāma, tomēr tajā ir kas ļoti aizkustinošs. Vai arī pēdējais viņa moments filmā, kur viņš tikai nočukst Bellas vārdu. Tu pilnībā saproti, cik salauzts un izmisis viņš jūtas šajā mirklī. Filmā ir dažas epizodes, kuras neatstāj nekādu šaubu, ka Teilors iz Džeikobs – viņš ir visu fanu mīlētais Džeikobs, tā, kā tam bija jābūt.

Vai Tu domā ka Kristena kā aktrise ir augusi šajā filmā?

Nezinu, vai viņa ir augusi tik daudz, cik es viņai devu telpu un iespēju ieskrieties. Viņa ir tīrasiņu aktrise pati par sevi. Manuprāt, viņa nemaz neprot kļūdīties. Kopā strādāšanas pieredze un darba apjoms, ko viņai nācās iznest uz saviem pleciem, ir bijis satriecošs. Ja runā par emocijām, kuras piedzīvo meitene, kura iemīlējusi vampīru, Kristenai izdodas parādīt gan redzamo, saprotamo jūtu daļu, gan noslēptos, aizliegtos un nepastāstāmos strāvojumus. Viņa ir neiedomājami prasīga pret sevi, un esmu ļoti lepns par tiem brīžiem, kuros devu viņai pietiekami daudz telpas, kur savu prasīgumu realizēt. Tas ir viens no augstajiem punktiem darbā.  

Vai Tev izdevās tāda filma, kādu gribēji?

Jā, tā varētu teikt. Esmu apmierināts ar to, kā man izdevās parādīt kopējo bildi, kopējo noskaņu, kā izdevās iekrāsot emocionālo gaisotni. Un priecājos par izdevušos sadarbību ar komandu un aktieriem, un par to, ka šī sadarbība bija ļoti cilvēcīga un uzmanīga. Neviens aktieris netika savainots filmēšanas laikā.

Mūzika sastāda ļoti lielu filmas daļu. Kā jums izdevās visu savienot kopā?

Dziesmām, kuras mums sūtīja, nebija jābūt tik labām, cik tās bija. Tas laiks, kurš bija dots grupām, lai uzrakstītu dziesmu, bija ļoti īss – tikai dažas dienas līdz nedēļai. Vienīgie, kuriem parādījām filmu, bija The Killers, Death Cab For Cuties, Lykke Li un Anya Marina. Ja runā par Tomu Jorku (Thom Yorke), tas, cik ļoti viņa dziesma iederējās cīņas ainā, bija pārsteidzoši un atvieglojoši. Bija ļoti daudz dziesmu, kuras palika aiz svītras tikai tādēļ, ka tās neiederējās konkrētajā ainā vai neatbilda noskaņojumam, nevis savas mākslinieciskās kvalitātes dēļ. Ārpusē palika Anja Marina ar savu Lū Rīda  dziesmas Perfect Day versiju. Ir arī lielisks grupas Republic Tigers darbs, arī izcils Mobija (Moby) gabals. No ārpusē palikušajiem sanāktu ļoti laba mūzikas izlase.

beatlesTu ceļoji pa pasauli prezentējot filmu. Vai tev kādreiz ir nācies piedalīties tik plaša mēroga prezentācijās?

Nekad. Sajūta kā Ringo Stāram (slavenās grupas The Beatles dalībnieks, kurš vienmēr palika ēnā. Niives piebilde). Ir Lielais Trijnieks (Pols Makartnijs, Džons Lenons, Džordžs Harisons. Niives piebilde) un ir Ringo. Viņam noteikti ar to nācās saskarties bieži. „Hei, Ringo! Es varu satikt Polu?” Kad satiekos ar faniem, manī mostas tāda sajūta, kad katrs, kas vien tiek man tuvumā, ir pārliecināts, ka es noorganizēšu tikšanos ar kādu no Lielā trijnieka.

Un kā ar paparaci? Vai Tev ir bijušas kādas saķeršanās ar viņiem?

Es izmēģināju dažus Šona Pena (aktieris, kurš slavens ar savu kaujiniecisko attieksmi pret paparaci. Niives piebilde) paņēmienus LAX lidostā. Mēs tad devāmies Eiropas tūrē. Tikko bijām pabeiguši preses konferenci Losandželosā un devāmies uz Losandželosas lidostu LAX , kad kāds auto gandrīz nodzina mūs no ceļa, mēģinot tikt klāt vienai no mūsu mašīnām. Mums sekoja astoņi dažādi busiņi, un tā tiešām bija bīstama braukšana. Pirmo reizi dzīvē es sapratu, kā tas notika ar princesi Diānu (nē, nē, es neiedomājos, ka esmu princese Diāna) un es sapratu, kāpēc slavenībām neiztur nervi un ko tas nozīmē.  Kad izkāpu no auto, mana pirmā doma bija: „Kurš vadīja to trako mašīnu?” Protams, es viņu nekad nenoķēru, bet es noķēru aiz kapuces vienu citu. Fotogrāfu. Viņš nostājās man ceļā. Viņiem ir legālas tiesības tur atrasties, bet viņiem nav ētisku tiesību aizšķērsot man ceļu. Bija vēl viens, kuram es draudēju izdauzīt zobus. Tas galīgi neatbilst manai dabai, bet tajā mirklī es jutos apdraudēts un neaizsargāts. Ir liela atšķirība starp fanu uzmanību un paparaci uzmanību. Fani ir brīnišķīgi. Bet paparaci, manā izpratnē, ir zemākā primātu suga.

Vai Tev liekas, ka būsi ievilcis kinoteātrī noskatīties Jaunu Mēnesi arī kādu puisi?

Es tā domāju. Es tikai ceru, ka viņi uz turieni nebūs aizvilkti ar varu. Pat ja tā būs, ceru, ka kaut kas viņiem aizķersies galvā vai sirdī. Un ceru, ka viņiem pietiks dūšas to atzīt. Bet, ja neaizķersies, ceru, ka viņi izbaudīs skaistu vakaru ar savu draudzeni. Man ir izdomāta reklāmas kampaņa ar saukli „Tava meitene var sapņot par Edvardu, Džeikobu… vai Tevi!” Mani tas noteikti pamudinātu iet līdzi.

Paldies Entertainment Weekly!

0 komentāru

 • Doorinja teica:

  Kriss Vaitss atbild Normundam Naumanim : … filma tika taisīta faniem, un, ja tu kaut ko nesaprati, tad tev nevajadzēja saprast.
  :)

 • Alisha teica:

  Piekrītu Doorinjai.. ;)
  Tad kad izlasīju tieši šo vietu, man arī uzreiz ienāca prātā Normunds Naumanis :D

 • Krēslas fane teica:

  Diemžēl kā Krēslas fane esmu totāli vīlusies. Režisors ir tā aizrāvies ar džeikobu, ka pametis novārtā galveno pievilkšanas punktu un stāsta būtību – Bellas un Edvarda mīlas stāstu. Nav brīnums, ka filmu nevērtē augstu ne kritiķi, ne skatītāji (vērtējums imdb.com mājas lapā – 4,6 no 10, zemāks nekā pirmajai filmai). Izejmateriālam, proti, Krēslas sērijas romāniem ir daudz kļūdu (neveikla valoda, loģikas trūkums utt.), taču tajos iespējams sajust pirmās mīlestības auru. Tieši šīs emocijas apvienojumā ar oriģinālajiem raksturiem un neparedzamajiem sižeta pagriezieniem nodrošina milzīgo popularitāti pasaulē.
  Kriss Vaitss savā filmā ir pazaudējis emocionālo pacēlumu un vienkāršojis Džeikoba raksturu – filmā puisis ir rādīts kā tīrais saldumiņš, izsvītrojot netīkamās īpašības, un skatītājiem nepavisam nav skaidrs, kāpēc Bella paliek ar Edvardunevis ar Džeikobu.

 • niive teica:

  Pilnīgi piekrītu katram vārdam, Krēslas fane! It kā pati šo komentāru būtu rakstījusi :)

 • Sarmo teica:

  ēēē… vai režisors pats ir lasījis grāmatu? Tajā Džeikoba daļa ir labi ja 1/3 – mazāk nekā Edvardam.

Komentēt

(Spamcheck Enabled)