Galerija
149866657PB00001_2012_MTV_V SASHA EISENMANTrunk Images SUBJECT: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Kellan Lutz EditorialORIGINAL PUBLICATION:	InStyle MagazineTERRITORY:	United StatesPUBLICATION / SHOOT DATE:	December 01, 2008RESTRICTIONSEMBARGO END DATE:	April 01, 2009 sexyscans016 robertthinking arrives at the premiere of Summit Entertainment's robertpattinsonmadridprem024 pattinson-a-0912-07 October 24, 2009: letterman_020
Meklēšana
Aptauja

Kuras Krēslas filmas mūzikas izlase Tev patīk vislabāk?

Rezultāti

Loading ... Loading ...
Aptauja

Kura no Krēslas sāgas filmām Tev patīk vislabāk?

Rezultāti

Loading ... Loading ...
Aptauja

Cik ilgi Tu jau fano par Krēslas Sāgu?

Rezultāti

Loading ... Loading ...

Normunds Naumanis un Jauns Mēness

Izlasīju 26. novembra laikraksta Diena pielikumu Izklaide, kurā Normuns Naumanis publicējis savu filmas Jauns Mēness aprakstu.

Uzreiz atzīšos – esmu sašutusi.

Un vēlreiz atzīšos – es cienu kritiķi Normundu Naumani, jo viņš ir erudīts un drosmīgs cilvēks, ar ironisku un analītisku skatu uz dzīvi, un izcilu rakstītprasmi.

Protams, nebija nekādu šaubu, ka filma viņam nepatiks, vēl vairāk – biju pārliecināta, ka šis darbs viņam riebsies. Arī es piekrītu, ka tā varētu nebūt nekāda augstā māksla, bet gan visai viduvējs kinogabals (vai nav baismīgi ko tādu dzirdēt no īstenas Krēslas Sāgas fanes??). Arī režisors noteikti nav tiesīgs pat blakus stāvēt tādiem speciem kā Martins Skorsēze vai Tims Bērtons, nemaz nerunājot par līdz šim tikai estētiski atrādīties protošo smukģīmīti Petinsonu (ak, dievs, nu nevaru es uzrakstīt Roba uzvārdu šajā… šajā…it kā gramatiski pareizajā, bet tik perversajā formā!) jebšu Patinsonu vai jauniņo Kristenu Stjuarti ar viņas izpratni, ka aktierspēle aprobežojas ar sejas vaibstīšanu.  Tik tālu pat es varu sevi piespiest pakritizēt… Bet, ja izlasot šī izglītotā kritiķa sacerējumu, rodas pamatots iespaids, ka viņš nemaz nav papūlējies iedziļināties ne fimā, ne darbā, uz ko tā balstīta, tad arī visa viņa pamatotā kritika ir tikai tukša muldēšana bez seguma.

Viņš skaisti pasniedz, ka, redz, Stefanija Meiere “dažus sižetus Krēslai esot nosapņojusi, dažus viņai priekšā pasakot pašas pusaugu bērni.” Kuri pusaugu bērni? Tie trīs dēli, kuriem tagad 10, 7 un 5 gadi? Jā, viņi pilnīgi noteikti ir labākie padomdevēji vampīru mīlas lietās, it sevišķi piecgadīgais ziķeris :) Nevienā Stefanijas biogrāfijā neesmu neko tādu lasījusi! (Bet pieļauju, ka visas es neesmu izlasījusi….)

Vēl Naumaņa kungs uzskata, ka līdz ar lielo filmas Krēsla slavu “āķis Meierei lūpās, un nu jau rakstniece kategoriski paģēr, lai pagaidām pēdējā, ceturtā grāmata tiktu ekranizēta divās daļās līdzīgi Roulingas Poteram.” Kur tad to viņa ir teikusi, pareizāk, pieprasījusi?! Cik esmu sekojusi līdzi, tieši fani ir tie, kuriem Rītausma šķiet par garu, lai viņu ietilpinātu vienā filmā, un, kā jau īsteniem faniem pieklājas, viņu šo grāmatu labprāt izstieptu kaut uz 5 filmām. Varbūt vienā intervijā Stefanija bija minējusi, ka materiāls ir sarežģīts un grūti iedomāties, kā tas viss ietilptu 120 minūtēs, bet tas nudien neietilpst kategorisku pieprasījumu apzīmējumā un naudas kāras mājsaimnieces mēģinājumā sagrābt pēc iespējas vairāk miljonu, jo, Naumaņa vārdiem runājot, “viņas apetīte aug ēdot.” Nezinu, nezinu….man Stefanija līdz šim šķita tīri jauks cilvēks un ļoti maz atgādināja aukstu aprēķinātāju un kompilētāju. Pieņemsim, ka man pieredzes par maz, naivuma un lētticības par daudz, un es vispār neko nesaprotu no šovbiznesa un cilvēkiem :)

 Un šī pērle mani vienkārši atsēdināja! Godātais kritiķa kungs ir pārliecināts, ka “Bella cieš tāpēc, ka viņai Edvards nekož kaklā, padarot par sev līdzīgu – mūžīgo vampīru. Tātad Bella simboliskā nozīmē cieš tāpēc, ka viņa…. nav vīrietis.’” Jā, jā! Urrā! Beidzot kāds ir izpratis pašu dziļāko būtību! Nē, paga, paga…kaut kur jau dzirdēts…Vai tik tas nav atkal mīļais tēvocis Freids? Jau biju piemirsusi ģeniālo atklājumu, ka sievietes nav spējīgas mīlēt, viņas vienkārši ir greizsirdīgas uz vīriešiem, ka viņām nav krāniņa :) Paldies par atgādinājumu, Naumaņa kungs! Es biju pārāk romantiska muļķe, lai noticētu, ka vienkāršu pusaudža meiteni varētu pārņemt tik liela mīlestība, ka viņa gribētu nevis novecot kopā ar savu mīļoto, bet gan palikt mūžam jauna kopā ar savu mīļoto, lai nešķirtos nekad. Un tas, manuprāt, ir arī galēji sievišķīgs lēmums, jo kura gan no mums vēlētos būt veca, slima un neglīta, ja blakus gultā guļ Visskaistākais un Vislieliskākais vīrietis, kurš vecs un krunkains nekļūs nekad.

Lai nu paliek viss sacerējuma vidussdaļas bla-bla-bla, par  ko man arī būtu ko teikt, ja vien nebūtu jau vēla vakara stunda, bet visa teksta esence ir pēdējā rinkopa. Citēju: “Man gan ir klusas aizdomas, ka līdzšinējā Krēslas fanu histērija drīzi beigsies, jo Robijs Petinsons (brrr…) ar savu filmas Bellu – Kristenu Stjuarti – pirms nedēļas paziņoja, ka ir saderinājušies. Un aizņemts vampīrs vairs nav tas, kura dēļ vērts šņukstēt ķisenī.” Tā….SADERINĀJUŠIES. Kā tas var būt, ka es, kura jau vairākus mēnešus katru dienu vairākas stundas pavadu pie katras ziņu drumslas izskatīšanas, ko var dabūt par Robu un Kristenu, kā es varēju palaist garām pašu svarīgāko jaunumu?! Kur, kad, cikos? Neviena pasaules fanu lapu neko tādu nav publicējuši.. (Es, protams, nerunāju par žurnālu OK!, pēc kura domām šie abi ir ne tikai saderinājušies, bet paguvuši arī izšķirties, vēlreiz saderināties, tad nopirkt māju, izrādīt tās iekārtojumu lieliskajiem OK! korespondentiem utt. Bet par šo izdevumu jau katrs sevi cienošs fans tikai pasmejas) Vai Naumaņa kungam būtu pieejami kādi slepenie avoti? Varbūt viņa māsīcas meita ir Roba māsas vislabākā draudzene… Bet varbūt izglītotais un ciniski intelektuālais loģiķis Naumanis ir uzķēries uz OK! saldā āķīša???

Ja kāds no jums, mīļie mani, parādīs ticamu avotu, kurā skaidri un gaiši pateikts, ka Robs un Kristena ir saderinājušies, es atsaukšu visu iepriekš rakstīto un atvainošos Normundam Naumanim! (Bet varbūt tad man no kauna būs jāslēdz šī lapa ciet, jo… kā var palaist garām ko tik nozīmīgu?)

Es tik un tā sestdien došos uz Jaunu Mēnesi un izbaudīšu katru filmas sekundi :) Par spīti visiem pasaules kritiķiem!

(Ei… varbūt man Robs patīk tādēļ, ka es gribu viņa krāniņu?…. Nuuuu, nav jau tik slikta doma….:)

0 komentāru

 • sauluks teica:

  ESMU SOKETA!(

 • doorinja teica:

  NN stāv tik tālu no tā, kas mums ir svarīgs un viņa viedoklis ir tikai sagrābstītas pabiras, tā ka nav vērts satraukties par viņa spriedelējumiem. Suņi rej, bet karavāna iet tālāk. Šī nav pirmā reize, kad viņa spriedumi ir apšaubāmas kvalitātes, jo skaidri jūtams, ka cienījamais kritiķis vispār nav pat pacenties izpētīt materiālus, kas saistīti ar filmu. Un tas jau vairs neliecina par profesionalitāti. Tāpēc – baudām filmu un pārlasām grāmatu!

  starp citu – filmai nav ne vainas :)

 • Ilze teica:

  Tieši tāpat kritiķis gānījās par “Rīgas sargiem”, bet mani dēli ir sajūsmā. Zināmā mērā es arī, jo nav grūti paskaidrot, kas ir Lāčplēša diena :) katram kritiķim ir reizes, kad jāraksta vienkārši tāpēc, ka jāraksta, nevis, ka būtu ko teikt. Un vispār…
  Katram savs, mīļie! Lai Naumanis ģībst par Skorsēzi un turas pie savas pārliecības par krāniņiem, es raudu par Džeikobu un līdz krāniņiem nemaz netieku – tik pieVILCīgs ir jaunā VILKa torss :) ) Ja nezinātu, ka Džeikobs atradīs dzīves piepildījumu, iecentrējoties uz Renezmī, tās vispār būtu cilvēkam neizturamas ciešanas. Tāpat kā Bella – turas vareni. Roberts toties bālumā un drūmumā pārspēj pats sevi – jau tad, kad vēl nekas nav noticis…
  Ir dažādas jomas, dažādi pārdzīvojumi, dažādas gaumes – dažādi jāpieiet arī vērtēšanai. Šis ir emocionālais, kulta kino – viņam savi kritēriji.
  Iedomāsimies, ka armijas bikses pēc saviem kritērijiem vērtētu sieviešu apakšveļas šuvēji :) Un viss nostāsies savās vietās :)

 • dinciks teica:

  HA, HA.
  Suni rej, bet karavaana iet taalaak…
  Man ir 38, triis beerni un jau sovakar pat iesu uz filmu :) )

 • Ilze teica:

  Man ir 39, un filmu es redzēju vakar :)

 • Ilze teica:

  Un vispār – esam pārāk laimīgas, lai pievērstos mazsvarīgām lietām, vai ne? :) Man pēc filmas pat pārgāja kreņķis, ka mana vecuma fanes sauc par Twilight’s Mom (no Teilora mutes tas vispār skanēja pabaisi…)

 • niive teica:

  Kā man patīk šī burvīgā kompānija, kas te savākusies! Man arī ir 34 un divi bērni, tātad esmu laimīga Twilight’s Mom :)

 • Singa teica:

  dzirdēju atsauksmes par rakstu, nelielu atstāstījumu, bet man tas pavisam neinteresē. man jāpievienojas, sakot, kam man ir 35 gadi un divi bērni, nemaz neesmu nepilngadīga, spiedzoša meitene, kura krīt ģībonī izdzirdot vārdu Edvards. savā ziņā biju palaidusi garām gan grāmatas, gan pirmo filmu, bet šogad oktobrī, manās rokās nokļuva grāmata Krēsla, domāju, nu jāpalasa, par ko tad tur visi sajūsmā, un kas patīk visiem, droši vien man nepatiks. nu pirmo grāmatu izlasīju pa nakti, no rīta aizgāju uz grāmatnīcu un nopirku pārējās. liekas, ka es arī mazliet aptraku. man ļoti patika. autorei apbrīnojama fantāzija visu tik smalki aprakstīt. ja, kas 2.grāmata man patika vislabāk, tikko noskatījos arī filmu kinoteātrī. nu smuki, ko lai saka.
  par rakstu nav ko uztraukties, katram tiesības ir izteikt savu viedokli. ja visiem patiktu, tad gan vairs nebūtu interesanti:)

 • Sabīne teica:

  Lai tas NN iet ieskrieties! Pašreiz esmu nedaudz aizsvilusies par šo tēmu! Teiks vēl cilvēkiem, kas ir labi un kas ir slikti, paši mēs visu zinām, ko skatīties un ko neskatīties. Sadomāja salīdzināt vēl Krēslu vai Jauno Mēnesi ar Skorsēzi. Jā, protams, tas nav šedevrs, kur nu vēl klasika. Bla,bla un vēlreiz bla, kāpēc vispār kaut kas mūždien ir jāsalīdzina. Man vispār ir visai skeptiska attieksme pret kritiķiem, jo tās filmas, kuras kritiķi ir nolikuši, man parasti ļoti patīk, un es zinu, ka neesmu vienīgā. Esmu izlasījusi visas grāmatas nevis kā kaut ko supernatural, bet kā skaistu mīlas romānu, patiesas jūtas, nesamaitāti skati u.t.t. Jūs paši ziniet, kā tas ir. Vai to ir izdarījis Naumanis, dikti šaubos!

  Režisors ir pastrādājis labi, man, piemēram, ļoti patīk tie slow motion kadri jaunajā filmā, vienkārši fantastiski, visu cieņu, un arī aktieri ir fantastiski, Teilors vispār ir malacis. Mēs visi zinām, cik lb viņš ir speciāli uzņēmis šai filmai, Roberts kā jau vienmēr fantastisks, nevaru sagaidīt, kad varēšu redzēt Remember me, Kristena šajā filmā man atklājās kā izcila aktrise, attēlotā depresija man ļoti palīdzēja izprast Bellu vēl labāk. Par tām baumām, es arī gribētu zināt patiesību, jo OK! man ir galīgi sajaucis galvu, bet tāds jau ir viņu darbs. :)

  Es filmu redzēju vakar, biju speciāli nopirkusi biļeti jau divas nedēļas iepriekš. Un ziniet, man tiešām patika, pat ļoti, un patika vairāk par pirmo ekranizējumu, kaut arī uzskatu, ka grāmatas viennozīmīgi ir labākas, man tā ir ar visiem ekranizējumiem. Es raudāju un smējos no sirds. Biju uz filmu ar draudzeni un viņas puisi, kurš pēc filmas to nosauca par s**u, bet es jau nevaru piespiest cilvēkam, lai tam kaut kas patīk. Gaumes lieta, un kā jau ir zināms, par gaumi nestrīdas, vai ne?! Viņa garstāvoklis nevarēja sabojāt manējo un manas draudzenes, jo es par spīti Ventspils vētrai jutos laimīga, patiesi aizkustināta un apmierināta par to, ko esmu redzējusi. Un es rīt iešu atkal, jo patiesi gribu un man patīk. Neviens naumaņveidīgais man neatņems manas emocijas un manas domas par to, kas man patīk.

  Liels paldies, niive, par Tavu twilight.town.lv, man šī lapa latviešu valodā ir daudz ko devusi, un tiešām patīk!:)

 • Sarmux teica:

  Kritiķa raksts šausmīgs, bet filma patiešām nav laba…Paturētas galvenās sižeta līnijas, toties raksturi pārveidoti līdz nepazīšanai. Džeikobam atņemtas visas epizodes, kurās parādās viņa kļūdas, Edvards uztaisīts par briesmoni, un rezultātā bella kļūst par aprobežotu meitēnu, kas nesaprotamu iemeslu dēļ izvēlas nepareizo puisis.

 • Agnese teica:

  Neko citu jau nevarēja gaidīt. To filmu varēja uzņemt kaut Spīlbergs ar Skorsēzi kopā, bet šim vīrelim tāpat principiāli gribētos pateikt kautko sliktu. Esmu ievērojusi, ka viss, kas patīk lielākajai daļai pasaules, kādam kritiķim liksies pilnīgs mēsls, nemaz neiedziļinoties.

 • Aliala teica:

  Pēc apraksta izlasīšanas Dienā, es arī biju pārsteigta, vienmēr esmu uzskatījusi, ka viedokli var paust tikai tad, kad tas balstīts uz kaut kādiem faktiem.
  Naumaņa kungam vajadzēja vnk internetā kaut vai youTube paskatīties pāris grāmatas autores intervijas, lai sapratu un iepazītu viņu, tad interesanti, kāpēc tad S. Meiere pē iespējas ātrāk nepabeidz Pusnakts sauli, ja jau tā tiecas pēc vēl kāda milijona?!! Tas laikam Naumaņa kungam paslīdējis garām, ko?!
  Es varu teikt tikai to, ka viņš noteikti nesaprot stāstu paša būtībā , ieteiktu viņam kādus pāris vakarus veltīt un izlasīt visas grāmatas, tad izdarīt secinājumus.

 • Inese teica:

  He, es arī esmu māmiņa (31.g.v.) ar trim bērniem un esmu pilnīga un apsalūta “Krēslas Sāgas” fane….
  Izlasot vakar interviju biju šokā…. NN šķiet vispār grāmatu nav lasījis, sagrābstījis kaut kādas runas, tenkas, baumas un tad nu nolej visus ar s**** no galvas līdz papēžiem…nu ķija esmu baigi krutais un es jau nu zinu, kas ir kas…”

  Visam ko teica Niieve, Sabīnei 100% piekrītu….

  Kad noskatījos filmu pēc tās iznākšanas interenetā (nespēju vienkārši nociesties), man nepatika… bet kad šodien aigāju uz kino un noskatījos vēlreiz, manas domas mainījās par visiem 180 grādiem…. ESMU SAJŪSMĀ!!!!!!… tik izteiksmīga mīmika un sīkas detaļas, kuras var pamanīt tikai un vienīgi uz lielā ekrāna, Kristena lieliska, Roberts fantastisks, Teilors graujošš… Mans secinājums izejot no zāles, filmas beigās : “Jauns Mēness” ir jāskatās uz LIELA EKRĀNA, tikai tā var izjust filmas noskaņu!!!!!

  Un, lai ko teiktu NN, es Dievinu Bellu un Edvardu, es esmu pateicīfa, ka Stefanija Meiere ir izdarījusi labu darbu radot šos tēlus un viņu mīlas stāstu, jo kad pasaulē visapkārt ir tik daudz negāciju, traģēdiju un drūmuma, gribas kaut ko skaistu, patiesu un tīru, kam ticēt, kam ļauties un tieši tādēļ es negribu dzirdēt ne par Skorsēzi, ne par kritiķu izslavēto “Antikristu”….

  Nevaru jau sagaidīt “Eclipse” uz lielā ekrāna , nemaz jau nerunājot par “Breaking Down”…=)))

 • kamene teica:

  Klau,nu malacītes mēs te visas esam “nolasījušās”… Jau labu laiciņu sekoju līdzi šai mājaslapai un saprotu, ka cilvēciņš, kurš to izveidojis,”rullē”. Arī man vairs sen nav astoņpadsmit(un, paldies, Dievam), bet “Krēsla” manā dzīvē jau kādu brīdi ieņem ļoti nozīmīgu vietu.Tas palīdz pārdzīvot šobrīd pastāvošās problēmas, neskatīties ziņas, nestresot par sarežģījumiem darbā.
  Ja runājam par Naumaņa kungu, esmu ievērojusi, ka viņa recenzijas ir ļoti neobjektīvas(lielākoties)… Bet…lai viņam laba veselība, un mums visām arī!!! :)

 • madra teica:

  Lai šeit pavīdētu arī kāds pretējs viedoklis, kuram noteikti nav mērķis kādu aizskart vai izgāzt manas negatīvās emocijas kādā komentārā, es vēlos aizstāvēt Naumani. Es galīgi neuzskatu, ka viņš ņirgājas vai viņam filma riebtos. Viņš ir ļoti izglītots, profesionāls kino mīļotājs, to mēs visi zinām. Viņa kritikas vienmēr ir ar krietnu devu ironijas, bet tas nav vienmēr sarkasms. Es domāju, ka viņš to domā tā mīļi. Jo nu tiešām – šī vampīru apsēstība, kas jau ir kļuvis par fenomenu tiktiešām ir smieklīgs. Smiekklīgs tāpēc, ka tā ir atražošanās un atkārtošanās. Tas nav nekas jauns un revolucionārs, es piemēram pusaudžu vecumā piedzīvoju Bafijas ēru, kas man toreiz šķita tiešām ļoti aizraujošs stāsts par alkām pēc mīlestības un ļaunuma apkarošanu, un vēl tik smuks džeks…kas var būt skaistāks… Bet laikam ejot uz priekšu, manas vērtības mainījās un tagad es to atceros ar smaidu. Es nenoliedzu savu pagātni un neņirgājos par tām pusaudzēm (nu, labi, māmiņas vienkārši ilgojas pēc mīlestības), bet, ja man būtu jāraksta savas domas par šo tēmu un ja es vēl mācētu to darīt tik pat asprātīgi, cik Naumanis, nav divu domu, es darītu tāpat. Un ne jau ar ļaunumu, bet ar tādu nevainīgu ķiķināšanu.
  Šī krēslas epopeja tiešām nav nekāda literāra pērle. Es tiešām mēģināju lasīt, pat sevi nedaudz piespiedu, bet man neizdevās – tā tiešām ir savu mazbērnu nodrošināšana. Visas tās gramatas ir ķieģeļa biezumā, notikumi tiek aprakstīti nejēdzīgi sīkumaini. Kā to var izturēt? Es nevaru iedomāties cienījamo Naumani lasām, kura kino raksti un netikai (pēdējais, ko lasīju par Kapoti) ir vairāk nekā izcili, lasītu tagad kaut kādu balagānu par vampīru un viņa veģitāriešu ģimeni, meiteni, kura ir izdomājusi, ka viņa VISU dzīvi mīlēs nesen iepazīto bālo simtu cik tur to gadīgo džekiņu, un vēl visus tos sīkumainos aprakstus par pilnīgi vienkāršām darbībām. Visu cieņu mīlestības alkstošajām daiļā dzimuma pārstāvēm, bet es tiešām saprotu Naumani. Ko viņam bija jāspiedz līdzi vai jāstāsta tikai tas, cik komerciāli izdevīgs ir šis fenomens gan cienījamajai grāmatu autorei, gan kino kasēm? Naumanis vienmēr ir izcēlies ar to, ka, pirmkārt, saka, ko domā, otrkārt, dara to cienīdams savu statusu, un, treškārt, ļaujot mazliet izglītotākam skatītājam gardi pamieloties ap viņa māku tik sulīgi izteikties ar kārtīgu devu intelektuāla humora. Nu, tiem, kas to nesaprot, jau nav tāpēc uzreiz jātaisa masu psihoze, bet nu ir jāsaprot, ka jo vairāk tu sevi izglīto un jo vairāk iegūsti pieredzes, dažas labas lietas tiešām sāk kļūt smieklīgas…vai vienkārši mīļas…nu tā ka, cik mīļi, ka tās nabaga meitenes uzķērušās uz šādām pasakām. Ne, nu protams kādu glābiņu šajā skarbajā pasaulē jau vajag, bet nu ļaujiet tiem, kuriem viena grāmatu sēriju par vampīru mīlu nedod patvērumu grūtā brīdī un neliek aizmirst cik šī pasaule ir netaisnīga un “kāpēc dzīvē tā nenotiek”, izpausties atbilstoši viņa spējām. Tachu ļoti daudziem viņa raksts tieši dienu padarīja priekpilnāku! Esiet iecietīgas tak arī pret citiem, meitenes!

 • Es teica:

  Par NN kritiku – nu skaidrs, ka tas ir īsta intelektuāļa skatījiens uz kinogabalu, kas taču nemaz nepretendē uz kaut kādu izcilību! Neesmu ne pusaudze, ne arī jauna māmiņa, man tas viss jau labu laiku garām, un es gribu teikt, ka ir laikam taču tādas lietas, ko cilvēki uztver dažādi – nu, viens saprot, otrs ne, tas nāk caur katra cilvēka ne tikai psiholoģisko uztveri, bet emocijām, sajūtām, personīgo pieredzi utt. Par sevi varu teikt – nu tādu pārdzīvojumu, kādu izjutu, izraujot visas 4 grāmatas vienā rāvienā, nebiju izjutusi gadiem ilgi… Jā, literārā valoda utt (bet ja vērtē to vien, tad visiem būtu jābūt sajūsmā, piem., par Andreju Upīti vai vēl citiem literātiem klasiķiem, bet tā nebūt nav!) bet tas nudien ir mazsvarīgi attiecībā pret STĀSTU kopumā! Arī vampīriem te gluži maza nozīme, tā teikt, lielākai intrigai. Galvenais taču laikam ir tās sajūtas, tās ilgas un sapņi, kuras taču kaut kādā veidā Meierei ir izdevies ielikt tajā visā… Teiksim tā – savējie sapratīs! Un NN nemaz nevajadzēja tērēt laiku, rakstot par to, kas nav priekš viņa saprašanas! Ziniet, līdzīgi kā esot ar muskusa smaržu – viens sajūt vissīkākās muskusa niansītes un kaifo, citam tas liek novērsties no šīs smaržas jau pa gabalu… Laikam arī šis gadījums ir līdzīgs.

 • kamene teica:

  Mīļā Madra vai Madara, īsti nesaprotu, kā Tevi godāt! Laikam šis tik tiešām nav Tavs stāsts.:( Nu bet ir taču netā SIMTIEM blogu, kur atradīsies tieši Tev piemērotas un Tevi interesējošas lietas. Uz veselību!!! Bet mums atstāj šo vietnīti, tām Twilight Mom, kuras smeļās pozitīvas emocijas no šīs sāgas.
  P. S. Valodas plūdums romānos tik tiešām ir fantastisks un neatkārtojams (gan angļu, gan latviešu valodās-paldies tulkotājai!!!).Iesaku gan, no sirds iesaku! :)

 • Agnese teica:

  Likās diezgan interesants (smieklīgs) Madaras apgalvojums, ka Krēslā ir aprakstīts par daudz sīkumu;D tādā gadījumā jājautā, vai tu, Madara, esi lasījusi “Zaļo zemi”, Viktoru Igo u.c. tāda veida darbus, kurās viens koks aprakstīts pa trim lapām?! Tas, protams, nav aizkaroši šīm grāmatām – vienkārši kā piemērs.

 • Sabīne teica:

  Meitenes, nestrīdēsimies nu tagad viena ar otru. Kā teica kaķis Leopolds: “Draugi, dzīvosim draudzīgi!” Mēs nevaram nevienu piespiest, lai tam mūsu iemīļotā filma patiktu, vai ne?

  Es neabšaubu Naumaņa kunga objektivitāti un izglītotību, kad tiek runāts par citām, visu cieņu cilvēkam, kas zina, ko dara, un kuram patīk kino tik pat ļoti kā man, bet šoreiz viņš ir nošāvis pavisam greizi. Viņš, pēc teksta spriežot, nebija pat pamēģinājis uzzināt ko vairāk par pašu autori, kas, manuprāt, ir mainījusi mūsdienu pasauli uz visiem laikiem. Vai viņš maz ir interesējies par aktieriem un par pārējo filmēšanas grupu? Mana atbilde, nē, nav, kāpēc, hmm …, kā jau Es pieminēja, tas viņam ir kā ar muskusa smaržu. Un kāpēc vispār filmas kritikā tiek apspriestas aktieru savstarpējās attiecības? Galīgi neloģiski šķiet. Pat neētiski, ja jau Tu esi filmu kritiķis, lūdzu, kritizē filmu un viss, kas ap to saistīts un ne jau cilvēku attiecības ārpus tās.

  Mums, tiem, kam Krēsla ir tuva, ir šis mazais starpgadījums jāaizmirst, jo tikai tā mēs savu dienu varam padarīt saulaināku!

  Vakar skatījos vienu klipu youtube.com ar vienu no filmas aktieriem, tagad īsti neatceros, kurš tas bija, bet viens tā klipa komentārs man teju tika iededzināts atmiņā. Tulkoju un citēju:”Ko mēs darīsim, kad visas filmas tiks uzfilmētas?Kas notiks pēc tam?Vai tās būs beigas?” Padomājam par to un aizmirstam Naumani, izbaudam to laiku, kas mums vēl ir dots kopā ar Krēslas sāgu. Kaut arī esmu pilnībā pārliecināta, ka tā no mums neaizies vēl ilgu laiku!

  Lai jums veicas!

 • Laura teica:

  Hm… Mani gan pamatīgi uzjautrināja N.N. recenzija. Tā nebiju smējusies jau sen. Un, kad vakar kā jau īstens grāmatas fans noskatījos filmu, sapratu, ka nekāds šedevrs jau nu tik tiešām tas nav. N.N. recenzija pirmām kārtām jau ir tik skarba kaut vai tamdēļ vien, ka, cik noprotu, otro grāmatu jau viņš pavisam noteikti nav lasījis. Jo pretējā gadījumā viņu nemulsinātu vilkaču kailie torsi, kuriem īsta pamatojuma filmā tik tiešām nav. Tie, kas ir lasījuši grāmatu, zina, kāpēc čaļi puspliki ziemas laikā staigā apkārt. Bet pamēģiniet uz filmu paraudzīties tā, it kā nebūtu lasījuši grāmatu – vai tad jums arī viss liksies uz urrā? :) Manuprāt, ja nav lasīta grāmata, filma vietām varētu šķist ļoooooti nesakarīga. Bet, ja ir zināms bekgraunds ielikts (izlasot grāmatu), tad jau liekas – kas tur ko nesaprast – viss ir baigi forši.
  Man nepatika divas lietas – tas, ka filmas saundtreks tika izdots pirms filmas. Biju subjektīvi vīlusies, jo manas gaidas nesakrita ar reālo – es biju katrai dziesmai galvā atradusi savu epizodi, kas pilnībā nesakrita ar filmu :( Nebūtu dzirdējusi saundtreku jau iepriekš, nebūtu tāda vilšanās. Bet – filmas “score” (nezinu, kā lai to nolatvisko) mani nepavilka. Kartera Burvela veikums Krēslā bija krietni labāks (tas ir tikai mans personīgais viedoklis), kamēr saundtreks kā atsevišķa vienība bija līdzvērtīgs pirmās filmas saundtrekam.

  Tālāk tiem, kas skatījušies filmu, nelasīt (iespējami “spoileri”).
  Otra štelle… nezinu, kā jums, bet mani pamatīgi samulsināja Alises vīzija par Bellas kā vampīra nākotni, kuru viņa rādīja Aro :) Tā epizode, kur palēninātos kadros, kur Edvards “vesj v belom” :D un Bella romantiskā kleitiņā, kā tādi laimīgi romantiskie mīlnieki skrien un lēkā kā stirnas pa mežu… Man šī epizode lika burtiski smieties. Īsti nesapratu, vai režisors to bija domājis kā kārtējo jociņu (kas filmā ik pa laikam bija) vai tā bija baigā nopietnība… :D Jā, jā, zinu, ka ceturtajā grāmatā bija abu pirmās medības, kur Bella bija tērpta skaistā kleitā. Bet sorry, šinī vīzijā tas izskatījās smieklīgi – kā no parodijas par romantisko filmu :) )
  Bet kopumā… nebija slikti. Bet pēc šīs filmas man nav vēlme to skatīties vēl un vēl, kā tas bija un ir ar Krēslu :)

 • Inese teica:

  Noskatījos filmu, izlasīju grāmatas. Pilnīgi un galīgi līdz ausīm iekšā. Kā jau viena meitene teica, tas feelings palīdz pārdzīvot patreizējos kreņķus. Nu, jā, grāmata ir tāda un filma šitāda – bet man ir smaids pašai par sevi līdz ausīm, kad iedomājos par šo tēmu vien..Jāsaka, ka esmu pateicīga Sāgas tēmas radītājiem, jo es piederu pie tās kategorijas, kurai tas patīk. Jā, varbūt esmu aprobežota. NU UN?? Es taču nereju uz tiem, kas skrien mēles izkāruši uz Terminātoru vai Transformeriem un vēl visādime bleķu un asiņu gabaliem.
  Par NAumani…gudrs onka…patīk viņa recenzijas..šī recenzija vnk pauž viņa viedokli un baro anti fanus..viss…
  Tas man absolūti netraucē izbaudīt Twilight sāgas pasauli savā galvā..

Komentēt

(Spamcheck Enabled)