Galerija
bqcdaaaaa 1ass arrives to the premiere of Summit Entertainment's dossier_30 shoot_lubornirski012 kr_005 nnn robertpattinsonvanityfair91 japanrobouttake
Meklēšana
Aptauja

Kuras Krēslas filmas mūzikas izlase Tev patīk vislabāk?

Rezultāti

Loading ... Loading ...
Aptauja

Kura no Krēslas sāgas filmām Tev patīk vislabāk?

Rezultāti

Loading ... Loading ...
Aptauja

Cik ilgi Tu jau fano par Krēslas Sāgu?

Rezultāti

Loading ... Loading ...

Džeikobs Bleks

003Džeikobs Bleks ir Amerikas iedzimtais, daļa no kileutu cilts, kura mitinās Lapušas rezervātā. Džeikoba māte mira auto negadījumā, bet tēvs tika piekalts ratiņkrēslam. Džeikobam ir divas māsas – dvīnes Reičela un Rebeka Blekas. Viņš ir ļoti talantīgs mehāniķis, kurš ar savām zināšanām izlīdz Bellai. Krēslas sērijas sākumā viņš ir 15 gadus vecs.

Sākumā Džeikobs spēlē tādu kā otrā plāna lomu  – attiecības ar Bellu ir retas un īslaicīgas. Tomēr tieši Džeikobs ir tas, kurš uzvedina meiteni uz domām par Edvarda patieso esamību, izstāstot viņai senas kileutu leģendas par „aukstajiem” jeb vampīriem, ar kuriem kileutiem ir sens naids un smaga vienošanās. Vēlāk Džeikobs ieņem jau nozīmīgāku vietu, jo tieši viņš dziedē Bella salauzto sirdi, kad viņu pametis Edvards. Džeikobs no sirds iemīl meiteni, bet jūtas ir vienpusējas…vismaz pašai Bellai tā liekas. Kļūstot vecākam, ar Džeikobu notiek dīvainas lietas – viņš aug daudz straujāk par vienaudžiem, izaugot pāri 2 metriem, un viņa ķermeņa temperatūra ir neparasti augsta, viņš deg kā ugunīs! Vēlāk atklājas, ka tas ir pārvērtību sākumposms, kad puisis, tāpat kā seno kileutu leģendu, kurām Džeikobs nevēlējās ticēt, varoņi,  pārvēršas par milzīgu vilkati. Vilkači ir seni vampīru ienaidnieki un radušies, lai aizstāvētu cilvēkus no vampīriem. Džeikobs aprakstīts kā rūsgans vilks, kura spalvas garums mainās atkarībā no viņa matu garuma. Džeikobs ir sirsnīgs, kaislīgs, enerģisks, optimistisks puisis, īsts Edvarda pretstats….tādēļ Bella, pašai sev nespējot atzīties, iemīl viņu un alkst Džeikoba klātbūtnes arvien vairāk. Tomēr viņa saprot, ka vienīgā patiesā viņas mīlestība ir Edvards, un tas, ko viņa jūt pret Džeikobu, ir pilnīgi kaut kas cits, nedefinējams un nesaprotams, it kā sirds un dvēsele tiektos pēc Edvarda, bet ķermenis un prāts alktu pēc Džeikoba. Puisis ir nolēmis nepadoties cīņā par mīļoto Bellu, tādēļ, kad atgriežas Edvards, situācija ir ļoti nokaitēta, emocionāli smaga un pat graujoša.

(Lai tiem, kuri nav lasījuši “Rītausmu”, nelaupītu lasīšanas prieku, par tālākiem notikumiem uzrakstīšu pēc “Rītausmas” iznākšanas latviešu valodā :)  )

Par kileutiem:

Ja lasi angļu valodā un Tevi interesē, vai Krēslā atstāstītās kileutu leģendas ir patiesība, esmu sameklējusi Tev atbildi!

Vairāk par kileutiem lasi šeit.

15 komentāri

 • Hmmm teica:

  Man likās, ka arī ķermenis tiecās pēc Edvarda? … :)

 • DBELLA teica:

  NE BET BEIGAS VINA TIEKSIES TIKAI PEC EDVARDA JO DZEIKOBS VINAS ADU DEDZINAS JO TAD BELLA BIJA VAMPIRS BET ARI TAD KAD VINA PRECEJAS VINA TIECAS TIKAI PEC EDVARDA UN ARI MEDUSMENESI VINI IZBAUDA UN TIECAS TIKAI PEC VINA!!!!!!!!

 • Iebildēja. :D teica:

  Nēzin, DBELLA. Man gan šķiet ka tas kā viņā Jauns Mēness prāto vai vajadzētu noskūpstīt Džeikobu, un Aptumsumā viņa arī izbauda skūpstu… Nu jā Džeiks Bellai būtu krietni labāks, bet kā jau parasti nekas nenotiek. Vismaz Džeiks dabūja Renezmi. :D

 • Hem... Njam... teica:

  DBELLA
  Nestreso tak. ;) Mierīgu prātu labi? Tā kā viņi nepastāv, (ko manuprāt šeit daduzi vnk nesaprot :D ) nav ko uzraukties. Katram savas domas. ;)

  Man piem. liekas ka būtu daudz foršāk ja Džeiks nocopētu Bellu. :)

 • Jeāp teica:

  Piekriitu.. Bellai un Džeikobam jānuut ToGether..

 • Luna teica:

  Jā, tiktiešām vismaz džeiks dabūja Renezmi :D
  Tā tam arī ir jābūt (Bellai jātiecas pēc Edwarda) Godīgi sakot New moon un eclipse man baigi besīja ka džeikops bija visur.! Itkā galvenais varonis bija viņš.

 • Anete teica:

  vēēēē! Fū!:D
  Nu labi,ja normālā valodā tad man viņš šausmīgi nepatīk.Es viņu nevaru ciest.Es viņu ienīstu.

 • linda teica:

  man si filma patik,jo tur ir vis tik pat ka par milestibu.

 • anete gusmane teica:

  šī filma ir vis labākā no visām ,jo te ir forši aktieri un man patīk šādas filmas.

 • Nikola teica:

  Nezināju ka Džeikobam Rebeka Bleka ir māsa :D
  baigā sakritība :D

 • Sarmo teica:

  Nu nevajag jau loģiski analizēt… bet tomēr: Bellas sirds un dvēsele tiecoties pēc Edvarda, nu labi, bet… ķermenis un prāts pēc Džeikoba??
  Visās četrās grāmatās Bellas ķermenis kliedz pēc Edvarda. Atkal un atkal viņa apraksta, kā viņai aizraujas elpa, apstājas laiks, no pieskāriena skrien dzirksteles… un tas viss saistībā ar Edvardu. Kad viņa ir izjutusi kaut ko līdzvērtīgu ar Džeikobu? Vienīgā reize, kad Bella piemin kaut cik līdzīgas emocijas, ir kalnu skūpsta laikā, kad meitene tic, viņa tūlīt, tūlīt atvadīsies no Džeikoba uz mūžu. Turklāt interesanti, ka vēlme pēc tuvības ar Edvardu nekur nepazūd. Jā, vārdos Bella deklarē, ka mīlot Džeikobu, bet tas nu nekādi netraucē baudīt pirmsmedusmēneša spēlītes gultā ar Edvardu.
  Ja nonākam līdz prātam, tas nu ir vēl trakāk. Kurai saprātīgai meitenei prāts liktu izvēlēties puisi, kuram ir problēmas ar savaldīšanos, kurš itin viegli strīda vai vienkārša satraukuma laikā varētu viņu nejauši savainot vai pat nogalināt un kurš acīmredzami ir pārāk nenobriedis nopietnām attiecībām?
  Un es pat nerunāju par faktu, ka ikviens vilkaču bara loceklis zinātu burtiski visu par viņu intīmās dzīves sīkumiem.

 • ZT teica:

  Nu patiesi Zinību dienas cienīga analīze, Sarmo!
  Manuprāt visai drosmīgs mēģinājums ielikt striktos loģikas rāmjos nepieredzējušas padsmitnieces hormonu vētru plosītas jūtu izpausmes. Mana pusaugu meita vismaz reizi mēnesī maina savus sapņu prinčus un pielūgsmes objektus – knapi spēju izsekot līdz.
  Bet kas attiecās uz Džeikoba tēlu – varam vainot vienīgi filmas veidotāju neveiksmīgo aktiera izvēli, kas nojauc visu Meieres rūpīgi savērpto mīlas trijstūra intrigu. Nu kura meitene gan smaks izvēles mokās starp sēdoša suņa auguma puišeli un harizmātisku, neatvairāmu sexapīlu izstarojošu Robvardu?

 • Elizabete teica:

  Vai kāds lūduz varētu atbildēt – Džeikobs beigās būs kopā ar Renezmi?

Komentēt

(Spamcheck Enabled)